Joo lopuks työtön pakotetaan hakemaan tukensa

Tai eläke , ei kukaan muuten ELÄ
678
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

vapaa on vain umpihanki

Äänestä

Pitäiskö hakematta saada?

Äänestä

kaikki synnit anteeksi Jeesuksen nimessä ja veressä

Äänestä

Kela saa rahan veronmaksajilta , eli työssäkäyviltä .kun verotulot loppuu ,koppuu kelalta rahat, nyt ollaan menossa siihen pisteeseen rahat ei riitä työssäkäyvälläkään enää mihinkään, kaikki hinnan nousut ajaa ahdinkoon .

Äänestä

Kuka muu sen hakisi?

Äänestä

Maaseudulla on rikkaita työttömiä, hakevat ja saavat työttömyyskorvausta. Samalla hoitavat metsiään ja remontoivat rakennuksiaan eivätkä ole innokkaita lähtemään vieraalle töihin kun näin on kannattavampaa ja mukavampaa. Käyvät välillä työkkärin määräämillä "kuntoutuskursseilla". Tietäisi vaan ihmiset miten ne asuvat hienoilla paikoilla vesien rannoilla omistamillaan tiluksilla omassa rauhassaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tai eläke , ei kukaan muuten ELÄ

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu