Siis...työttömät itkevät, kun pitää hakea töitä. No voi nyyh, kyllä se on niin kamalaa kiusaamista.
Luulisi tuon jokaiselle täyspäiselle olevan itsestäänselvyys.
Ja vaikka ei olisikaan, niin eipä tarvitse kuin tämän palstan kommentteja lukea; joka kolmas ylpeilee työttömyydellään. On niin kiva elää loisena.
Luulisi tuon jokaiselle täyspäiselle olevan itsestäänselvyys.
Ja vaikka ei olisikaan, niin eipä tarvitse kuin tämän palstan kommentteja lukea; joka kolmas ylpeilee työttömyydellään. On niin kiva elää loisena.
Vastaukset 15
Vanhimmat
No niin, näistä vastauksistahan se jo nähtiin.
Onneksi on suunnitteilla kansalaisaloite, jossa ehdotetaan työttömyystukien lakkauttamista kokonaan niiltä työkykyisiltä, jotka eivät millään tavalla osallistu yhteiskunnan pyörittämiseen - eivätkä edes yritä osallistua, koska ovat itsekkäitä, laiskoja paskoja.
onko valetyönhaussa järkeä? siis pakkohan se on hakea että saa 520€ eikä toivoakaan päästä mihinkään
Kansalaisaloitteen voi tehdä vaikka suomen liittämisestä venäjään mutta yhtä todennäköistä toteutuminen kuin tuo suunnitelmasi.
Sori se 552 eur nykyään
Joo älä maksa vuokraakaan.
MINÄ en maksa mistään!
167-176
Ei terve mies työtä tarvitse.
No kun se on tosiasia että töitä kun ei vaan ole .
Siis seoksia joilla elää kun tekee 8 h ja työmatkat ja ruokailut ja työvaiheet ota pois.
Ilmais töitä on mutta niillä kun ei myöskään elä
Aloittaja on joku kateellinen tekokoomuuslaine joka ei tienaa niin paljon kuin pitäisi tienata jotta kanataa äänestää lois puoluetta
Kyllä umpisurkealle systeemille saa kritiikkiä antaa oli sitten työhaluja tai ei.
Kokoomuslainen aloittaja vinkuu kuin pistetty sika!
Toivottavasti saat maistaa elämän nurjaa puolta jotta ylimielisyys karisee ja tuomarointi loppuu. Tuskin kovin moni huvikseen laskee loppuja rahoja ja miettii riittääkö ne laskujen maksamiseen.
Olisit hyvilläs jos ei sama tilanne itselläs etkä ois tuomaroimassa ja pilkkaamassa.
Ne mailman omistaja tyypit on juuri alinta kastia mitä tiedän
Itse olen odotellut työkkärin yhteydenottoa jo useamman kuukauden tämänkin asian tiimoilta, mutta "kumma" kyllä mitään ei ole kuulunut :))He tosin todisteiden ja erinäisten asiakirjojen nojalla tietävät, että työkyvyttömyyteni on täysin suoraan valtion ja monentasoisen viranomaistoiminnan aikaansaamaa ja etten tule hyväksymään yhtäkään tarjottua ilmais"työpaikkaa" johtuen toteennäytettävistä viranomaisrikoksista mm.HUS ja usean nimeltä mainitsemattomana kunnan/kaupungin ,myös johtavan, virkanilkin ja rivityöntekijän osalta....joten haista sinäkin aloittaja v..u sillä sinäkään et tasan tiedä mitä tarinoita työttömien takana on ja miksi ihmiset ovat työttömiksi joutuneet-olet itseäsi täynnä oleva tietämätön k..pää jolta kaltaistesi ohella tulisi viedä ilmaisunvapaus asioista joista et hevonv..akaan ymmärrä.
Mahtava työnhaku
maistaa kesän kielellään
jäissä sulaa.
Asun banaanilaatikossa