Hidasta työntekoa

Anonyymi

Saa nähdä tuleeko Roikolantien pyörätie koskaan valmiiksi, hyvin hitadasta porukkaa on leivissä. Tulee mieleen aiempi alueen projekti, kuinka monta miestä vesiosuuskunnalta tarvitsee työtä tekemään: 5!! 4 katsoo ja yksi tekee😂😂 Varsinaisia sähköjäniksiä😂

5

278

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Romaneja olisi jouten kylällä vaikka kuinka monta. Onko niitä edes kysytty töihin?

      • Anonyymi

        Siinäpä olisikin ideaa. Työtä vastaan vuokra-asunto eikä ilmaiseksi veronmaksajien kustannuksella. Päästäisiin nopeasti erilleen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Siinäpä olisikin ideaa. Työtä vastaan vuokra-asunto eikä ilmaiseksi veronmaksajien kustannuksella. Päästäisiin nopeasti erilleen.

        Idea hyvä kyllä tummakasvoiset vois osallistua yhteiskunnan rakentamiseen, eikä aina nauttia sivusta.


    • Anonyymi

      Lähes neljäkymmentä vuotta itse työelämässä Etelä-Suomessa ja ainoatakaan romania en ole koskaan nähnyt työelämässä.

    • Anonyymi

      Routa haittaa vielä maanrakentamista. Hyvä pyörätie siitä tulee kun odotetaan roudan sulamista. Pintakerrosta sidotaan rautaverkoilla jottei se repeile kun seuraavat roudat tulevat. On siinä susien hyvä juosta jolkutella ja nauttia suomen kesäöistä sekä makeista rusakkopaisteista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      26
      11039
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      42
      8407
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      128
      5306
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      144
      3674
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3588
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      35
      3544
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      35
      3185
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      55
      2549
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      35
      2051
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      28
      1806
    Aihe