Nukkuuko Lovalin omistajat ruususenunta

Anonyymi

Jos kaikki ei tiedä niin Lovalilla on vuosia kiusannut ongelma " tuotannon ohjaus" (tuotannon suunnittelu )
Nyt, kun asiaan olisi ollut saatavana korjaus työnjohtajien valinnan kautta niin hoppista?

Aamutvessä oli alkuviikosta ohjelma, jossa ihmeteltiin tyopaikan vaihtoja. Osa jopa niin, ettei uutta työpaikkaa ollut edes tiedossa. Nämä fiksut ihmiset olivat huomanneet, että heitä ei arvosteta millään tavalla, vaikka olivat tehneet esityksiä asioiden korjaamiseksi useita kertoja???!

Isot JOHTAJAT, joilla on usein huono itsetunto tai huono koulutus kokevat nämä korjausesitykset sattuvan heidän omaan nilkkaan.
Näi on myöskin käynyt useasti LOVALILLA LOVIISASSA???!
Jos johtaja valitsee tuttavansa tehtävään eikä koulutuksen ja kokemuksen omaavaa henkilöä niin luulisi omistajien HERÄÄVÄN ja tekevän mitä heidän tehtäviinsä kuuluu omaisuuden turvaamiseksi!
En ole Lovalin henkilöstöön kuuluva, mutta vuosia kuunnellut surkeita kertomuksia siitä, että ei ole jotain osia, kun ei oltu suunniteltu tai pyöriteltiin peukaloita, kun ei ollut töitä suunnittelumattomuuden takia?
HUHU! Herätkää LOVALIN HALLINNON VÄKI JA OMISTAJAT!!!!!!!!
TÄMÄ KAIKKI ON TEILLÄ TOTTA!

0

99

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

        Tätä jäin pohdiskelemaan....
        Maailman menoa
        57
        3803
      2. 46
        3187
      3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

        Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
        Maailman menoa
        153
        2959
      4. Putin lähti takki auki sotaan....

        Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
        Maailman menoa
        44
        2850
      5. SDP ylivoimainen ykkönen

        En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
        Maailman menoa
        75
        2426
      6. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

        "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
        Yleistä autoilusta
        62
        1931
      7. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

        ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
        Maailman menoa
        24
        1915
      8. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

        Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
        Maailman menoa
        128
        1796
      9. Kaivattusi ominaistuoksu?

        Itse vastaan juustonaksu 😅
        Ikävä
        89
        1239
      10. Mitä tarkalleen tunnet

        Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
        Ikävä
        68
        1190
      Aihe