Ostin munagrillin eli kamadon. Ongelma on, että miten sen saan nostettua jalustalle.
Painaa meinaan ihan perkuleesti yli 60kg ja isompi malli 80kg.
Ajattelin paistaa siinä kakkua ja leivonnaisia, kun on kuin uuni.
Kansi varmaan on hyvä irroittaa, niin saa painoa pois 20-30kg mallista riippuen ja sisäosat myös.
Sellainen teline, jossa kakkosnelonen vipuvartena ja nostaa liinoilla kakkosneloseen kiinnitetyn kamadon riittävät korkealle ja laittaa telineeseen, jonka jälkeen laittaa jalausta alle ja laskee sen kakkosnelosella paikalleen.
Kyllähän sen pitäisi sillä tavalla saada vekslattua, kun yksin joutuu kikkaileen.
Ostin munagrillin
11
239
Vastaukset
- Anonyymi
Vastasit jo itse kysymykseesi, mutta kyllä nyt aikuinen ihminen jaksaa sata kiloa nostaa . Itsekin jaksan ja pituuttakin mulla vaan 160cm
- Anonyymi
Pepellä on taas korkki auki, mikään ei enää nouse.
- Anonyymi
Tuossa touhussahan murskaat helposti pallit ennen kuin paistat yhtäkään munaa. Ei hääviltä vaikuta.
- Anonyymi
Jos rakentaa puupöydän munagrillille, että alataso on vaikka 30cm korkeudella maasta, niin munagrilli on helpompi pyörittää alatasolle ja sitten rakentaa ylemmän tason.
Ei tarvi nostaa siihen metallijalustaan, jossa on ne sakarat, joiden yli täytyy nostaa ja siihen laskea.
- Anonyymi
Penikseni nostovoima on 106kg. Jos aloittaja on nainen? Voin tulla nostamaan, ja samalla hoidella pyrstösi uuteen uskoon ....
- Anonyymi
Perin pervo ostos.
- Anonyymi
Voisko Ressu tulla apuun, täällä yritin siirtää munagrilliä, mutta ote lipsahti ja jalka on nyt jumissa munagrillin alla.
Ostin suurimman mallin ja painoa on 220 kg, enkä saa grilliä omin voimin jalan päältä.- Anonyymi
Ei se sinne lähde kynkkäämään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei se sinne lähde kynkkäämään.
Pakko se on, jalka on jo sininen. Tarjoan Ressulle munagrillissä grillattua savunmakuista lenkkimakkaraa, jos tulee auttamaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pakko se on, jalka on jo sininen. Tarjoan Ressulle munagrillissä grillattua savunmakuista lenkkimakkaraa, jos tulee auttamaan.
Repaleissönillä on paljon tärkeämpääkin tekemistä ja useita harrastuksia ja titteleitä luetella vaikka loputtomiin, mutta kaikenlainen käytännön toiminta on sellaista josta emme voi samana päivänä edes puhuakaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Repaleissönillä on paljon tärkeämpääkin tekemistä ja useita harrastuksia ja titteleitä luetella vaikka loputtomiin, mutta kaikenlainen käytännön toiminta on sellaista josta emme voi samana päivänä edes puhuakaan.
Sopisiko Ressulle, että toisin munagrillin ressulle, vois ressukin grillata makkaraa kunnon grillissä?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2417417Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1393851Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1172168- 381428
Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy261427- 331362
Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3391186Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.141992Milloin palaat
Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️23928Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!
Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä7907