Ostin munagrillin eli kamadon. Ongelma on, että miten sen saan nostettua jalustalle.
Painaa meinaan ihan perkuleesti yli 60kg ja isompi malli 80kg.
Ajattelin paistaa siinä kakkua ja leivonnaisia, kun on kuin uuni.
Kansi varmaan on hyvä irroittaa, niin saa painoa pois 20-30kg mallista riippuen ja sisäosat myös.
Sellainen teline, jossa kakkosnelonen vipuvartena ja nostaa liinoilla kakkosneloseen kiinnitetyn kamadon riittävät korkealle ja laittaa telineeseen, jonka jälkeen laittaa jalausta alle ja laskee sen kakkosnelosella paikalleen.
Kyllähän sen pitäisi sillä tavalla saada vekslattua, kun yksin joutuu kikkaileen.
Ostin munagrillin
11
267
Vastaukset
- Anonyymi
Vastasit jo itse kysymykseesi, mutta kyllä nyt aikuinen ihminen jaksaa sata kiloa nostaa . Itsekin jaksan ja pituuttakin mulla vaan 160cm
- Anonyymi
Pepellä on taas korkki auki, mikään ei enää nouse.
- Anonyymi
Tuossa touhussahan murskaat helposti pallit ennen kuin paistat yhtäkään munaa. Ei hääviltä vaikuta.
- Anonyymi
Jos rakentaa puupöydän munagrillille, että alataso on vaikka 30cm korkeudella maasta, niin munagrilli on helpompi pyörittää alatasolle ja sitten rakentaa ylemmän tason.
Ei tarvi nostaa siihen metallijalustaan, jossa on ne sakarat, joiden yli täytyy nostaa ja siihen laskea.
- Anonyymi
Penikseni nostovoima on 106kg. Jos aloittaja on nainen? Voin tulla nostamaan, ja samalla hoidella pyrstösi uuteen uskoon ....
- Anonyymi
Perin pervo ostos.
- Anonyymi
Voisko Ressu tulla apuun, täällä yritin siirtää munagrilliä, mutta ote lipsahti ja jalka on nyt jumissa munagrillin alla.
Ostin suurimman mallin ja painoa on 220 kg, enkä saa grilliä omin voimin jalan päältä.- Anonyymi
Ei se sinne lähde kynkkäämään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei se sinne lähde kynkkäämään.
Pakko se on, jalka on jo sininen. Tarjoan Ressulle munagrillissä grillattua savunmakuista lenkkimakkaraa, jos tulee auttamaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pakko se on, jalka on jo sininen. Tarjoan Ressulle munagrillissä grillattua savunmakuista lenkkimakkaraa, jos tulee auttamaan.
Repaleissönillä on paljon tärkeämpääkin tekemistä ja useita harrastuksia ja titteleitä luetella vaikka loputtomiin, mutta kaikenlainen käytännön toiminta on sellaista josta emme voi samana päivänä edes puhuakaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Repaleissönillä on paljon tärkeämpääkin tekemistä ja useita harrastuksia ja titteleitä luetella vaikka loputtomiin, mutta kaikenlainen käytännön toiminta on sellaista josta emme voi samana päivänä edes puhuakaan.
Sopisiko Ressulle, että toisin munagrillin ressulle, vois ressukin grillata makkaraa kunnon grillissä?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia?
Kertokaas omia mielipiteitä eutanasiaan liittyen. Onko mielestäsi oikein vai väärin ja miksi?1112436Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä511193Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1775122Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa323734Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1963564Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss503159Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1092884Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky132468Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie532185Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy191975