Käänteistä rasismiako

Anonyymi

15

55

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei Soinista ole pakko tykätä, Soini ratsasti populismilla joka ei välttämättä perustu asiapolitiikkaan, Kreikan takaus ei tainut tuoda tappiota mutta meteli oli hirveä, samoin myöhemmin elvytyspaketti josta olisi pitänyt järjestää kansanäänestys miksi, eihän Nato vaadi kansanäänestystä.

    • Anonyymi

      Ilman muuta tämä on rasismia. Suomalainen oli samassa tilanteessa oikeuden edessä, jos kieltäytyisi tumman ihmisen kanssa ohjelmaa.
      Olen pitänyt häntä ihan mukavan ihmisenä, mutta mitä nyt pitäisi ajatella?

      • Anonyymi

        Tasa-arvon nimissä pitäisi myös suomalaisten saada valita kenen kanssa tekevät työtään ihonväriin katsomatta.
        Ainakin kovat seuraukset tulisivat suomalaiselle jos kieltäytyisi tulemasta samaan ohjelmaan Maryamin kanssa.
        Juuri erimielisyydet tekevät keskustelusta sellaisen että voisi tulla jotain rakentavaakin.


    • Anonyymi

      Jotain henkilökohtaista oltava jota ei tuotu esiin.

    • Anonyymi

      Sanon vaan että, maassa maan tavoin.

    • Anonyymi

      Ei tuossa mitään " käänteistä" ole on vain puhdasta rasismia sompulta.

    • Anonyymi

      Tämä Maryam ja eräs toinen jälkiviisaissa esiintyvä nolasivat itsensä kommenteillaan.
      Kehuivat elokapinaa mutta vähemmän mieleinen mielenosoitus sai heidän tuomionsa vaikka oli laillisempi kuin elokapina, eivät edes tukkineet helsingin pääväylää.
      Heidän puheensa laitettiin esiin peräkkäin molemmista mielenosituksista, tuli "puoluettomuus" vahvasti esiin. Yle kielsi julkaisemisen mutta kulkee silti vieläkin netissä.

    • Anonyymi

      Hyvä että huivipää jätti jälkiviisaat, oli rajoittunutta hänen antinsa, mitä se olikaan.
      Timo tuo rehevää suomalaista huumoria keskusteluun, sekä loistavia lohkaisuja.
      Yksi parhaita oli myös Ritva Santavuori tiukka syyttäjä, mutta oikeissa rikosasioissa ei kuten Räsäsen tapauksen sepittäjä.

      • Anonyymi

        ''...suomalaista huumoria keskusteluun, sekä loistavia lohkaisuja...''

        Ja siinä se anti sitten olikin. Ei umpipersulta voi muuta odottaa......


    • Anonyymi

      Kremlinmaan Korkkiruuvia Väyrystä pyydetty mukaan

      E-Vvk:lle ja Keskusta- oppositiolle televisiokanava

      Päätoimittaja Ilkka Puu Tianen

      Posi Tv:n on perustanut Ilkka Tiainen. Tiainen käyttää taiteilijanimeään Ike Novikoff. Tiainen on kanavan päätoimittaja.

      Tiainen on Keskustasta ja valittu Alavuuden kaupunginvaltuustoon vuonna 2021. Hän loikkasi ja perustiValta kuuluu kansalle - puolueen E-Vvk


      Posi Tv:n uutislähetyksissä on ollut paljon koronarokote- ja terveysviranomaisten vastaista sisältöä. Helmikuussa Venäjän hyökättyä Ukrainaan on lähetyksissä ollut myös sotaan ja Natoon liittyviä väitteitä

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/6386f5c1-7b1c-486d-b6fb-cecd7644abe6

    • Anonyymi

      Soinin vitsit ei naurattanut, Soini nauroi eniten omille vitseilleen se kuvastaa hänen huumorinsa.
      Populistinen politiikka se pelkkää huijaamista, brexit oli hyvin loppuun asti viety huijaus, H-An Trumppimainen äärioikeisto populismi yrittää saada suomen pois EUa se on ollu hänen yksi päätavoite, heillä on oma ryhmä sitä varten Brysselissä.

      Maryam ei pääse Soinin kanssa samalle aaltopituudelle, siksi jää pois jälkiviisaista, Purra ja Halla-aho olisivat hänelle vielä vastenmielisimpiä.

      Pertikki

    • Anonyymi

      Yle on tarkoitettu
      politiikassa huonommin menestyneille (ketkä ei saa ääniä) , Yle sopii so ineille ja so maleille

      ja siitä keskustelisivat moniosaajat koneinsinöörit

      mikä suojatyöpaikka kannattaisi perustaa jottei menetettäisi moniosaajie "osaamista" muualle ? Luulisi kyseessä olevan huumoriohjelma mutta olikin joku aamuininä niin oikeasti alkaa itkettää tämä än. Sellainen moniosaajaohjelma siellä Ylessä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      194
      6610
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      106
      5503
    3. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      274
      3487
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      127
      3473
    5. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      87
      2455
    6. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      3
      2155
    7. Läppärit kahviloissa

      Aika omituista nykyään, että mennään ”trendikkäästi” tekemään lämppärillä töitä kahviloihin ja viedään moneksi tunniksi
      Kahvilat
      53
      1903
    8. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      1896
    9. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      63
      1782
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      101
      1447
    Aihe