Käänteistä rasismiako

Anonyymi

15

59

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei Soinista ole pakko tykätä, Soini ratsasti populismilla joka ei välttämättä perustu asiapolitiikkaan, Kreikan takaus ei tainut tuoda tappiota mutta meteli oli hirveä, samoin myöhemmin elvytyspaketti josta olisi pitänyt järjestää kansanäänestys miksi, eihän Nato vaadi kansanäänestystä.

    • Anonyymi

      Ilman muuta tämä on rasismia. Suomalainen oli samassa tilanteessa oikeuden edessä, jos kieltäytyisi tumman ihmisen kanssa ohjelmaa.
      Olen pitänyt häntä ihan mukavan ihmisenä, mutta mitä nyt pitäisi ajatella?

      • Anonyymi

        Tasa-arvon nimissä pitäisi myös suomalaisten saada valita kenen kanssa tekevät työtään ihonväriin katsomatta.
        Ainakin kovat seuraukset tulisivat suomalaiselle jos kieltäytyisi tulemasta samaan ohjelmaan Maryamin kanssa.
        Juuri erimielisyydet tekevät keskustelusta sellaisen että voisi tulla jotain rakentavaakin.


    • Anonyymi

      Jotain henkilökohtaista oltava jota ei tuotu esiin.

    • Anonyymi

      Sanon vaan että, maassa maan tavoin.

    • Anonyymi

      Ei tuossa mitään " käänteistä" ole on vain puhdasta rasismia sompulta.

    • Anonyymi

      Tämä Maryam ja eräs toinen jälkiviisaissa esiintyvä nolasivat itsensä kommenteillaan.
      Kehuivat elokapinaa mutta vähemmän mieleinen mielenosoitus sai heidän tuomionsa vaikka oli laillisempi kuin elokapina, eivät edes tukkineet helsingin pääväylää.
      Heidän puheensa laitettiin esiin peräkkäin molemmista mielenosituksista, tuli "puoluettomuus" vahvasti esiin. Yle kielsi julkaisemisen mutta kulkee silti vieläkin netissä.

    • Anonyymi

      Hyvä että huivipää jätti jälkiviisaat, oli rajoittunutta hänen antinsa, mitä se olikaan.
      Timo tuo rehevää suomalaista huumoria keskusteluun, sekä loistavia lohkaisuja.
      Yksi parhaita oli myös Ritva Santavuori tiukka syyttäjä, mutta oikeissa rikosasioissa ei kuten Räsäsen tapauksen sepittäjä.

      • Anonyymi

        ''...suomalaista huumoria keskusteluun, sekä loistavia lohkaisuja...''

        Ja siinä se anti sitten olikin. Ei umpipersulta voi muuta odottaa......


    • Anonyymi

      Kremlinmaan Korkkiruuvia Väyrystä pyydetty mukaan

      E-Vvk:lle ja Keskusta- oppositiolle televisiokanava

      Päätoimittaja Ilkka Puu Tianen

      Posi Tv:n on perustanut Ilkka Tiainen. Tiainen käyttää taiteilijanimeään Ike Novikoff. Tiainen on kanavan päätoimittaja.

      Tiainen on Keskustasta ja valittu Alavuuden kaupunginvaltuustoon vuonna 2021. Hän loikkasi ja perustiValta kuuluu kansalle - puolueen E-Vvk


      Posi Tv:n uutislähetyksissä on ollut paljon koronarokote- ja terveysviranomaisten vastaista sisältöä. Helmikuussa Venäjän hyökättyä Ukrainaan on lähetyksissä ollut myös sotaan ja Natoon liittyviä väitteitä

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/6386f5c1-7b1c-486d-b6fb-cecd7644abe6

    • Anonyymi

      Soinin vitsit ei naurattanut, Soini nauroi eniten omille vitseilleen se kuvastaa hänen huumorinsa.
      Populistinen politiikka se pelkkää huijaamista, brexit oli hyvin loppuun asti viety huijaus, H-An Trumppimainen äärioikeisto populismi yrittää saada suomen pois EUa se on ollu hänen yksi päätavoite, heillä on oma ryhmä sitä varten Brysselissä.

      Maryam ei pääse Soinin kanssa samalle aaltopituudelle, siksi jää pois jälkiviisaista, Purra ja Halla-aho olisivat hänelle vielä vastenmielisimpiä.

      Pertikki

    • Anonyymi

      Yle on tarkoitettu
      politiikassa huonommin menestyneille (ketkä ei saa ääniä) , Yle sopii so ineille ja so maleille

      ja siitä keskustelisivat moniosaajat koneinsinöörit

      mikä suojatyöpaikka kannattaisi perustaa jottei menetettäisi moniosaajie "osaamista" muualle ? Luulisi kyseessä olevan huumoriohjelma mutta olikin joku aamuininä niin oikeasti alkaa itkettää tämä än. Sellainen moniosaajaohjelma siellä Ylessä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      25
      4925
    2. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      150
      4730
    3. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      207
      4696
    4. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      118
      4551
    5. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      13
      3640
    6. Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?

      Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema
      Asunnot ja asuminen
      19
      2344
    7. Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!

      Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud
      Suomalaiset julkkikset
      3
      2118
    8. Romanttinen ystävänpäivä?

      Millainen olisi hyvä ystävänpäivä hänen kanssaan?
      Ikävä
      66
      1637
    9. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      22
      1360
    10. Kaisa Juuso eroaa

      Jää välittömästi sairaslomalle. Onko nyt Keskisarjan vuoro?
      Perussuomalaiset
      184
      1179
    Aihe