https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/b551398b-6755-4115-8e70-f488e113771a?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR1Q-PuJ76K1aqdtWR9WCTjNAQViRyeTsB5PBtIwBQV27i-x69QKnS7ry6M#Echobox=1652430794
Ihmettelin suuresti miksi tämä Maryam ei pysty olemaan samassa tilassa keskustelemassa Soinin kanssa jonka epäilee olevan eri mieltä kanssaan.
Eikö suvaitsevan pitäisi suvaita myös eriäviä mielipiteitä.
Ihmettelin suuresti miksi tämä Maryam ei pysty olemaan samassa tilassa keskustelemassa Soinin kanssa jonka epäilee olevan eri mieltä kanssaan.
Eikö suvaitsevan pitäisi suvaita myös eriäviä mielipiteitä.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Ei Soinista ole pakko tykätä, Soini ratsasti populismilla joka ei välttämättä perustu asiapolitiikkaan, Kreikan takaus ei tainut tuoda tappiota mutta meteli oli hirveä, samoin myöhemmin elvytyspaketti josta olisi pitänyt järjestää kansanäänestys miksi, eihän Nato vaadi kansanäänestystä.
Ilman muuta tämä on rasismia. Suomalainen oli samassa tilanteessa oikeuden edessä, jos kieltäytyisi tumman ihmisen kanssa ohjelmaa.
Olen pitänyt häntä ihan mukavan ihmisenä, mutta mitä nyt pitäisi ajatella?
Tasa-arvon nimissä pitäisi myös suomalaisten saada valita kenen kanssa tekevät työtään ihonväriin katsomatta.
Ainakin kovat seuraukset tulisivat suomalaiselle jos kieltäytyisi tulemasta samaan ohjelmaan Maryamin kanssa.
Juuri erimielisyydet tekevät keskustelusta sellaisen että voisi tulla jotain rakentavaakin.
Jotain henkilökohtaista oltava jota ei tuotu esiin.
Sanon vaan että, maassa maan tavoin.
Ei tuossa mitään " käänteistä" ole on vain puhdasta rasismia sompulta.
Tämä Maryam ja eräs toinen jälkiviisaissa esiintyvä nolasivat itsensä kommenteillaan.
Kehuivat elokapinaa mutta vähemmän mieleinen mielenosoitus sai heidän tuomionsa vaikka oli laillisempi kuin elokapina, eivät edes tukkineet helsingin pääväylää.
Heidän puheensa laitettiin esiin peräkkäin molemmista mielenosituksista, tuli "puoluettomuus" vahvasti esiin. Yle kielsi julkaisemisen mutta kulkee silti vieläkin netissä.
Elokapina omistaa merkittävän osa Ylestä ja on sille tärkeä
https://www.suomenuutiset.fi/muuttuiko-yleisradio-elokapinan-mainosalustaksi-hehkuttaa-ja-seuraa-aarimmaisen-tarkasti-anarkistiryhman-hairikointia/
Suomen Uutiset, persujen Pravda:))
Telkkariin tulee kilpailija, paskanjauhaminen jatkuu....
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/6386f5c1-7b1c-486d-b6fb-cecd7644abe6
Hörhöjen hupi-TV. Hmm... tulee varmaan pelkkää komediaa sitten sieltä.
Hyvä että huivipää jätti jälkiviisaat, oli rajoittunutta hänen antinsa, mitä se olikaan.
Timo tuo rehevää suomalaista huumoria keskusteluun, sekä loistavia lohkaisuja.
Yksi parhaita oli myös Ritva Santavuori tiukka syyttäjä, mutta oikeissa rikosasioissa ei kuten Räsäsen tapauksen sepittäjä.
''...suomalaista huumoria keskusteluun, sekä loistavia lohkaisuja...''
Ja siinä se anti sitten olikin. Ei umpipersulta voi muuta odottaa......
Kremlinmaan Korkkiruuvia Väyrystä pyydetty mukaan
E-Vvk:lle ja Keskusta- oppositiolle televisiokanava
Päätoimittaja Ilkka Puu Tianen
Posi Tv:n on perustanut Ilkka Tiainen. Tiainen käyttää taiteilijanimeään Ike Novikoff. Tiainen on kanavan päätoimittaja.
Tiainen on Keskustasta ja valittu Alavuuden kaupunginvaltuustoon vuonna 2021. Hän loikkasi ja perustiValta kuuluu kansalle - puolueen E-Vvk
Posi Tv:n uutislähetyksissä on ollut paljon koronarokote- ja terveysviranomaisten vastaista sisältöä. Helmikuussa Venäjän hyökättyä Ukrainaan on lähetyksissä ollut myös sotaan ja Natoon liittyviä väitteitä
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/6386f5c1-7b1c-486d-b6fb-cecd7644abe6
Soinin vitsit ei naurattanut, Soini nauroi eniten omille vitseilleen se kuvastaa hänen huumorinsa.
Populistinen politiikka se pelkkää huijaamista, brexit oli hyvin loppuun asti viety huijaus, H-An Trumppimainen äärioikeisto populismi yrittää saada suomen pois EUa se on ollu hänen yksi päätavoite, heillä on oma ryhmä sitä varten Brysselissä.
Maryam ei pääse Soinin kanssa samalle aaltopituudelle, siksi jää pois jälkiviisaista, Purra ja Halla-aho olisivat hänelle vielä vastenmielisimpiä.
Pertikki
Yle on tarkoitettu
politiikassa huonommin menestyneille (ketkä ei saa ääniä) , Yle sopii so ineille ja so maleille
ja siitä keskustelisivat moniosaajat koneinsinöörit
mikä suojatyöpaikka kannattaisi perustaa jottei menetettäisi moniosaajie "osaamista" muualle ? Luulisi kyseessä olevan huumoriohjelma mutta olikin joku aamuininä niin oikeasti alkaa itkettää tämä än. Sellainen moniosaajaohjelma siellä Ylessä