Käänteistä rasismiako

Anonyymi

15

50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei Soinista ole pakko tykätä, Soini ratsasti populismilla joka ei välttämättä perustu asiapolitiikkaan, Kreikan takaus ei tainut tuoda tappiota mutta meteli oli hirveä, samoin myöhemmin elvytyspaketti josta olisi pitänyt järjestää kansanäänestys miksi, eihän Nato vaadi kansanäänestystä.

    • Anonyymi

      Ilman muuta tämä on rasismia. Suomalainen oli samassa tilanteessa oikeuden edessä, jos kieltäytyisi tumman ihmisen kanssa ohjelmaa.
      Olen pitänyt häntä ihan mukavan ihmisenä, mutta mitä nyt pitäisi ajatella?

      • Anonyymi

        Tasa-arvon nimissä pitäisi myös suomalaisten saada valita kenen kanssa tekevät työtään ihonväriin katsomatta.
        Ainakin kovat seuraukset tulisivat suomalaiselle jos kieltäytyisi tulemasta samaan ohjelmaan Maryamin kanssa.
        Juuri erimielisyydet tekevät keskustelusta sellaisen että voisi tulla jotain rakentavaakin.


    • Anonyymi

      Jotain henkilökohtaista oltava jota ei tuotu esiin.

    • Anonyymi

      Sanon vaan että, maassa maan tavoin.

    • Anonyymi

      Ei tuossa mitään " käänteistä" ole on vain puhdasta rasismia sompulta.

    • Anonyymi

      Tämä Maryam ja eräs toinen jälkiviisaissa esiintyvä nolasivat itsensä kommenteillaan.
      Kehuivat elokapinaa mutta vähemmän mieleinen mielenosoitus sai heidän tuomionsa vaikka oli laillisempi kuin elokapina, eivät edes tukkineet helsingin pääväylää.
      Heidän puheensa laitettiin esiin peräkkäin molemmista mielenosituksista, tuli "puoluettomuus" vahvasti esiin. Yle kielsi julkaisemisen mutta kulkee silti vieläkin netissä.

    • Anonyymi

      Hyvä että huivipää jätti jälkiviisaat, oli rajoittunutta hänen antinsa, mitä se olikaan.
      Timo tuo rehevää suomalaista huumoria keskusteluun, sekä loistavia lohkaisuja.
      Yksi parhaita oli myös Ritva Santavuori tiukka syyttäjä, mutta oikeissa rikosasioissa ei kuten Räsäsen tapauksen sepittäjä.

      • Anonyymi

        ''...suomalaista huumoria keskusteluun, sekä loistavia lohkaisuja...''

        Ja siinä se anti sitten olikin. Ei umpipersulta voi muuta odottaa......


    • Anonyymi

      Kremlinmaan Korkkiruuvia Väyrystä pyydetty mukaan

      E-Vvk:lle ja Keskusta- oppositiolle televisiokanava

      Päätoimittaja Ilkka Puu Tianen

      Posi Tv:n on perustanut Ilkka Tiainen. Tiainen käyttää taiteilijanimeään Ike Novikoff. Tiainen on kanavan päätoimittaja.

      Tiainen on Keskustasta ja valittu Alavuuden kaupunginvaltuustoon vuonna 2021. Hän loikkasi ja perustiValta kuuluu kansalle - puolueen E-Vvk


      Posi Tv:n uutislähetyksissä on ollut paljon koronarokote- ja terveysviranomaisten vastaista sisältöä. Helmikuussa Venäjän hyökättyä Ukrainaan on lähetyksissä ollut myös sotaan ja Natoon liittyviä väitteitä

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/6386f5c1-7b1c-486d-b6fb-cecd7644abe6

    • Anonyymi

      Soinin vitsit ei naurattanut, Soini nauroi eniten omille vitseilleen se kuvastaa hänen huumorinsa.
      Populistinen politiikka se pelkkää huijaamista, brexit oli hyvin loppuun asti viety huijaus, H-An Trumppimainen äärioikeisto populismi yrittää saada suomen pois EUa se on ollu hänen yksi päätavoite, heillä on oma ryhmä sitä varten Brysselissä.

      Maryam ei pääse Soinin kanssa samalle aaltopituudelle, siksi jää pois jälkiviisaista, Purra ja Halla-aho olisivat hänelle vielä vastenmielisimpiä.

      Pertikki

    • Anonyymi

      Yle on tarkoitettu
      politiikassa huonommin menestyneille (ketkä ei saa ääniä) , Yle sopii so ineille ja so maleille

      ja siitä keskustelisivat moniosaajat koneinsinöörit

      mikä suojatyöpaikka kannattaisi perustaa jottei menetettäisi moniosaajie "osaamista" muualle ? Luulisi kyseessä olevan huumoriohjelma mutta olikin joku aamuininä niin oikeasti alkaa itkettää tämä än. Sellainen moniosaajaohjelma siellä Ylessä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      265
      4630
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      133
      3011
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      44
      2807
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1771
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1624
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1503
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      59
      1370
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      95
      1262
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1139
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      212
      1138
    Aihe