Ravintola Nuotan alasajo on alkanut

Viime kesänä aukioloa rajoitettiin klo 22.00 , tämän päivän lehdessä oli ilmoitus aukiolo 12-20.00 , joskus voi olla pidempään , mutta pääasiassa klo 20.00 kiinni!
26675
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Eiköhän viime kesänä ollut koronarajoitukset syynä. Ja tuo klo 20 kiinni meno ei automaattisesti tarkoita alasajoa. Ihme mustamaalaamista taas, saatko jotain sairasta tyydytystä tästä?

Äänestä

Jos ravintola ei kykene pitämään normaalien aukioloaikojen puitteissa paikkaa auki,sen voi hyvin sulkea kokonaan, klo 20 kiinnimenoaika kuullostaa lähinnä vitsiltä

Äänestä
  • Lammassaaren ravintola sulkee arkisin klo 16 ja viikonloppuisin klo 18. Siellä suunnalla iltaisin aika hiljasta.

    Äänestä

  • Ei se Rossokaan arkisin ole myöhään auki, ja on kuitenkin pelipaikoilla.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei se Rossokaan arkisin ole myöhään auki, ja on kuitenkin pelipaikoilla.

    12-21, eli ihan normi. Mitä olen ohi ajanut, niin kasin jälkeen ei useinkaan näy enää ketään.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei se Rossokaan arkisin ole myöhään auki, ja on kuitenkin pelipaikoilla.

    Eipä siellä viitsi käydäkkään, kun nakkarilta saa saman tason ruokaa, ehkä jopa vaistuvampaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eipä siellä viitsi käydäkkään, kun nakkarilta saa saman tason ruokaa, ehkä jopa vaistuvampaa.

    No eikös se silloin ole ihan sama kuinka pitkään joku ravintola on auki, jos nakkari on se minne mennään syömään samantasoista ruokaa?

    Äänestä

Taitaa palvelut siirtyä lähinnä Lappeenrantaan

Äänestä

Kallis paikka laatuunsa nähden mun mielestä.
Ainoa valttikortti maisemat saimaalle.
Mutta,,,kohta on vimpanpäälle paikka vuoksella!! Odotan mielenkiinnolla mitä Jussi saa aikaiseksi! Hienoa että joku yrittää!! Hyvä Jussi!

Äänestä
  • Jani sitä ravintolaa pyörittää siellä vuoksella, ei jussi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jani sitä ravintolaa pyörittää siellä vuoksella, ei jussi.

    Tuleeks siitäkin "henkilöstöravintola"?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tuleeks siitäkin "henkilöstöravintola"?

    Onks imatral vielä koronarajotukset voimassa 😅 muilta paikkakunnilta ne poistu jo kauan aikaa sitte

    Äänestä

Aivan turha mesta. Enemmän oli hyötyä vanhana venevajana. Joutaa tyrkätä vuokseen.

Äänestä
  • Ai enemmän oli hyötyä tyhjillään?

    Äänestä

Satamassa jos ei olisi Ankkuria eikä Nuottaa, niin kohta itkettäisiin kun satamassa ei ole mitään. Hyvin tyypillistä imatralaista kitisemistä tässä ketjussa. Ikinä ei ole mikään hyvä.

Äänestä

Onneks täällä ei yhtään kateellista porukkaa!

Äänestä

Joku vois perustaa Nuotan tilalle ihan perus kahvila/ruokapaikan. Ei se satama kaipaa mitään ökyruokaa. Ei täällä ole enää venäläisiäkään syömässä mätilettuja. Nuotan omistaja on jo enemmän kallellaan Lappeenrantaan päin.

Äänestä
  • Eikös siellä jo ole perus kahvila Kolme Ankkuria? Ennen oli lounastakin tarjolla, mutta taisi sekin loppua lounastajien vähyyteen? Ei ainakaa lounaslistaa enää ole missään.

    Äänestä

Nuotassa palvelun taso on laskenut, nyt lisänä lasten aukioloajat...ei jatkoon

Äänestä
  • kerran vuodessa tuolla on yritetty käydä ja kertaankkaan ei ole onnistunut, jotenkin tuo henkilökunta ei ole motivoitunut, miten lienee tänä vuonna?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    kerran vuodessa tuolla on yritetty käydä ja kertaankkaan ei ole onnistunut, jotenkin tuo henkilökunta ei ole motivoitunut, miten lienee tänä vuonna?

    Henkilökuntaa on liian vähän ja rupesivat riitelemään asiakkaiden kuullen keskenään, en käy enää paikassa
    T:Entinen kanta asiakas

    Äänestä

Pääasia että possu kulkee! 👍

Äänestä

Pitää itse arvata milloin on auki Vähän on kuin koittaisi lotto numeroita arpoa Jos sattuu säkä voi olla auki tai sitten kiinni

Äänestä
  • Kyllä olen samaa mieltä, taitaavat panostaa Lappeerannan toimipisteisiin

    Äänestä

  • Ei siinä tarvitse sen kummemmin arpoa, kun menee ennen kasia. Sen jälkeen ihan omalla riskillä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kyllä olen samaa mieltä, taitaavat panostaa Lappeerannan toimipisteisiin

    Ei ihmekkään jos panostaa, kun imatralaiset ovat kovia kitisemään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Viime kesänä aukioloa rajoitettiin klo 22.00 , tämän päivän lehdessä oli ilmoitus aukiolo 12-20.00 , joskus voi olla pidempään , mutta pääasiassa klo 20.00 kiinni!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu