Moi,
Mulla on 3 gerbiiliä, uroksia, kaikki alle vuoden ikäisiä.
Heillä oli alussa todella hyvät suhteet, mutta olen nyt joutunut eristämään kaksi heistä, sillä vanhin on käynyt toisen kimppuun. En täysiä terraarion mittoja muista, mutta se on ainakin kuulemma juuri sopiva. (ei ehkä kuitenkaan tarpeeksi iso)
olen ajatellut, että aggresiivisuus voisi johtua ehkä stressistä? En tosi tiedä, mikä yht'äkkiä alkoi stressaamaan.... Olen pitänyt heitä eristyksessä, kuitenkin antaen heidän haistella toistensa ''huoneita''.
Kaikki ovat ihan kunnossa, ei mitään fyysisiä ongelmia näy ja syö ja juo normaalisti.
Mikä avuksi?
Aaggressiivinen gerbiili ;/
0
237
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1901955
- 1131053
- 1091035
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa20757- 52704
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä32633ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42608Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m174556Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45528- 9482