Heipä hei
Pelasin viime yönä samanaikaisesti Paffilla ja Nordicbetillä freerolleja ja tämä tapahtui: Minut siirettiin molemmissa turnauksissa samojen pelaajien kanssa (7kpl) [samat nimimerkit ja pelaajakuvat] noin kymmenen minuutin ajaksi samaan pöytään ja molemmissa pöydissä jaettiin tuon aikavälin aikana samat taskukortit muille pelaajille minua lukuunottamatta (melkein joka käsi päätyi showdowniin asti) ja pöytään tulleet kortit olivat molemmissa joka ikinen kerta samat. Tämän lisäksi muut pelaajat minun lisäkseni panostivat saman summan joka ikinen kerta ja heidän ajoituksensa panostuksille sekä muille toiminnoille olivat samat molemmissa pöydissä samanaikaisesti.
Oman ymmärrykseni mukaan molemmat sivustot käyttävät samaa pelintarjoajaa...
Olen jo pitkään epäillyt, että ainakin tuo kyseinen pelintarjoaja käyttäisi botteja häviävien pelaajien häviöiden maksimoimiseksi, botteja jotka ovat jotenkin yhtydessä heidän käyttämäänsä lähdekoodiin. Enää en epäile.
En suosittele nettipokeria kenellekkään.
Nettipokeriin liittyvät riskit
Anonyymi
0
69
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El786387MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny415468Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.624299NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun764169Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja683923Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.801307- 3281135
- 601080
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?32900Toivotko, että
Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?62831