No niin, Intia kielsi viljan viennin

Jostakin kumman syystä törsäke tukijussi ei kykene kuin viemään kauranjyviä rehuksi Saksaan. Tappiollista on. Törsille ei siis riitä tuotantomäärät edes jalostamaan vientiin maidon ja lihan ulkopuolisia elintarvikkeita. Pummi törsä.
2278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kun totanoi maksavat nii hirveitä hintoja, että eihä me köyhyyteen tottuneet , millää ilikee täyttä hintaa ottaa. J a ku tulee viä tuet päälle, täshä joutuu pian veronmaksulle.

Äänestä

Intian tukijusseilla sää vei sadot, Suomessa törsä syyttää säätä lähes joka vuosi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Jostakin kumman syystä törsäke tukijussi ei kykene kuin viemään kauranjyviä rehuksi Saksaan. Tappiollista on. Törsille ei siis riitä tuotantomäärät edes jalostamaan vientiin maidon ja lihan ulkopuolisia elintarvikkeita. Pummi törsä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu