Green Card voittajat!

Green Card2006-arvonnan tulokset pitäisi selvitä touko-kesäkuussa 2005. Olen arvonnssa mukana ja haluaisin tietää minkälainen mahdollisuus minulla on voittaa?Onko sellaisia, jotka eivät ole voittaneet tai Green Card on hylätty voiton jälkeisissä haastatteluissa?Mitä on vielä edessä, jos ilmoitus arvonnan voittamisesta tulee? Kauanko arvonnan voitosta kuluu aikaa siihen, että on kortti kädessä?
74119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

yleensä tullut ilmoitukset voitosta, jos joku on green cardin saanut? siis jo nyt toukokuussa vai vasta heinäkuussa? pitääkö jännittää ihan loppumetreille asti?

Äänestä

Itse arvonta ei takaa Green Cardin saantia vaan oikeuttaa sen anomiseen. Prosessi on pitkä. Mahdollisuudet saada GC ovat sitten toinen juttu, mikäli ei täytä vaatimuksia on siitä turha haaveilla.

Tämä ei suinkaan tarkoita että olisi syytä lannistua, ainahan on toivoa jos ehdot täyttää. Prosenttilukua en muista mikä oli pohjoismaita tai eurooppaa kohti paljonko arvotaan. Onnea silti ja toivottavasti arpaonni osuu kodalle :)

Äänestä

Niin jokohan voittajille on jo ilmoitettu? Tuliko voitto? Onnea peliin!

Äänestä
  • Hei,

    Olen osallistunut kahteen viimeiseen arvontaan. Ekassa ei tärpännyt. Odottelen nyt arvonnan tuloksia toiseen arvontaan. Vastauksen pitäs tulla touko-heinäkuussa mikäli lykästää :-) Toivottavasti!! Onnea vaan kaikille arvontaan osallistuneille. Itse tunne henkilökohtaisesti 2 henkilöä, jotka voittivat heti ekalla kerralla.Mulla on kyllä tunnetusti huono arpaonni ;-)

    Äänestä

http://www.nationalvisaservice.com/english/winners.asp
tuolta löytyy suomen kohdalta jo yksi voittaja. Onko kukaan muu saanut kirjettä?

Ja siis tuolla sivustollahan on ilmeisesti kaikkien tuon firman kautta ilmoittautuneiden (ja maksaneiden...) nimet viime vuosilta. TÄMÄN vuoden voittajat punaisella, että älkää repikö housujanne

Äänestä

.. vastausta odotellaan kuumana!! Ei ole vielä postia tullut, tämä on toinen kerta kun osallistun arvontaan.
Viime vuonna oli vastaus tullut jo huhtikuun puolella osalle suomalaisista, jotka olivat sen voittaneet.
Onnea myös sulle - toivottavasti tärppää!

Äänestä

onko kukaan voittanut?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


arvonnassa kirjoitti:

Green Card2006-arvonnan tulokset pitäisi selvitä touko-kesäkuussa 2005. Olen arvonnssa mukana ja haluaisin tietää minkälainen mahdollisuus minulla on voittaa?Onko sellaisia, jotka eivät ole voittaneet tai Green Card on hylätty voiton jälkeisissä haastatteluissa?Mitä on vielä edessä, jos ilmoitus arvonnan voittamisesta tulee? Kauanko arvonnan voitosta kuluu aikaa siihen, että on kortti kädessä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu