Entä jos ei olekaan mitään ongelmaa? Entä jos autossa ei ole kuuma vaan siellä on ilmalämpöpumppu jäähdyttämässä? Kuulin, että sellaisia on hienommissa autoissa ja niillä voi pitää auton viileänä helteelläkin.
Näet koiran lukitussa autossa helteellä, mitä teet?
Anonyymi
4
125
Vastaukset
- Anonyymi
Olet kuullut oikein!
Autoissa joissa on ilmastointi, on mahdollisuus käyttää sitä rajallisen ajan, auton olematta käynnissä esim. mersussa aika on rajoitettu puoleen tuntiin. - Anonyymi
Menen apteekkiin.
- Anonyymi
Pitäisi kehittää joku laite millä voi lopettaa rakin ikkunan läpi rikkomatta ikkunaa. Tai voihan sen ampuakin lasin läpi, kaikki rakit pitäisi hävittää että ilmasto ja vilieläimet pelastuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082824Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061172Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831015Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1241002- 671000
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait269948Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka320921Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768