Todella hieno asia. Ainut se että lukee selvästi lapuissa. Ei renkaita. (joku pissipää tuo silti) :( Toinen asia rautaromut on 4H kerhon omaisuutta. Ei näemmä auta mitään. Klo. 5.38 yks hiace kuski nosteli kaikessa ahneudessaan pakuunsa tavaraa. No on kuvattu. :)
4H romukeräys
Anonyymi
201274
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Tarpeellista tavaraa löytää..
Valvomaton niin tietenkin siellä on kaikki hyväksikäyttäjät
Eikö sieltä saa hakea,jos tarpeellista.
Kun ei kukaan valvo, niin onhan se oiva tilaisuus kerätä itselleen paremmat päältä pois ja jättää kaikki kelpaamaton roina sitten 4H.lle
Yksi yö oli musta mersu peräkärryn kanssa paluulastia tekemässä. Taisi poikien puvun housut likaantua
Säälittävää Varastaa 4 H järjestöltä.
Kerho toimii nuorten hyväksi.
Nää romu harakat ja kulmahousut ei kunnioita ketään eikä mitään.
Itsekin löytänyt tuolta yhtä ja toista. Kompressori jossa painesäätimessä häikkää, fillareita, saunan kiuas. Ei ole varaa paperiparatiisissa asua muuten. 🤷🏻♂️
Sä nukut yösi hyvin, et tuhlaa omia rahojasi, vaan käytät "naapurin".
Niin, miksi tuhlata jos voi säästää 😏
Varastaminen ja säästäminenkö sama asia??
Tänäänkin oli useampi tyyppi penkomassa romukasalla kun ohi ajoi. No jos sieltä jotain aarteita sitten löytyy?
Laittakaa koko ajaksi yötäpäivää vartiointi ,kai nyt vanhemmat herää ja toeuttaa.
Taidan lopettaa romun viemisen sinne. Leimataan varkaiksi kaikki siellä käyvät.
Ei siellä päinkään uskalla enää käydä.
Se akkujen pölliminen oli kyllä tosi harmillinen juttu. Tekis mieli käyttää muutamaa kirosanaa, mutta näitä voi lukea lapsetkin.
Kohta ne myydään Romukioskille..
Tuo on harmi, että akut viedään ja lyijyt sulatetaan hallitsemattomasti nuotiolla. Romut dumpataan suohon. Akuissa ja kaikissa muissa haitallisissa tavaroissa pitäisi olla panttijärjestelmä.
Minä myyn ne kirpparilla.pöytä numero yhdeksän.korjattua laatu tavaraa.pääsee aina talveksi etelän lämpöön.tehkää vain töitä,kellä niitä on.
Kyllä tulee kaunista terassia kaupingin vuokra-asuntoon. Hetekan putkista ja vanhasta mattotelineestä. ukrainalainen metallimies .
Omatoimisuus on hyve joka useimmiten unohtunut taito.