Onko tietoa mistä moinen johtuu, että Sony XD65 7005 TV menee taisaisen satunnaisesti sellaiseksi, että ääni katoaa. Aina kun vaihtaa kanavaa, ääni kuuluu jonkun puoli sekuntia ja mykistyy. Mitään asetusta en löydä joka siihen vaikuttaisi. Kun nappaa töpselin seinästä ja TV boottaa itsensä, ääni palaa normaaliksi.
TV oli uudesta saakka noin 5 vuotta minulla kytkettynä optisella kaapelilla vahvistimeen, eikä tätä ongelmaa ollut koskaan. Nyt kun siitä tuli kakkostelkkari, tämä ongelma alkoi heti, kun nyt ääni toistetaan TVn omilla kaiuttimilla.
Sony TVn ääni katoaa.
Anonyymi
1
675
Vastaukset
Kokeilepa palauttaa tehdasasetuksille. Se monesti auttaa tämmöisiin bugeihin.
Jos ei auta, niin vika voi olla ohjelmistossa. Sen voi mahdollisesti päivittää. Ainakin jos tv on älytv, niin päivitys onnistuu helposti asetusten kautta.
Voit myös kokeilla selailla ääniasetuksia, että onko siellä jotain äänen ulostuloon liittyviä asetuksia. Myös järjestelmän asetuksia voisi tsekkailla.
Tässäpä nyt jotain alkuun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1411478
- 1151225
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede261043Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89984Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat313871- 99833
- 38722
- 109676
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.56658Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet144644