Onko tietoa mistä moinen johtuu, että Sony XD65 7005 TV menee taisaisen satunnaisesti sellaiseksi, että ääni katoaa. Aina kun vaihtaa kanavaa, ääni kuuluu jonkun puoli sekuntia ja mykistyy. Mitään asetusta en löydä joka siihen vaikuttaisi. Kun nappaa töpselin seinästä ja TV boottaa itsensä, ääni palaa normaaliksi.
TV oli uudesta saakka noin 5 vuotta minulla kytkettynä optisella kaapelilla vahvistimeen, eikä tätä ongelmaa ollut koskaan. Nyt kun siitä tuli kakkostelkkari, tämä ongelma alkoi heti, kun nyt ääni toistetaan TVn omilla kaiuttimilla.
Sony TVn ääni katoaa.
Anonyymi
1
708
Vastaukset 1
Kokeilepa palauttaa tehdasasetuksille. Se monesti auttaa tämmöisiin bugeihin.
Jos ei auta, niin vika voi olla ohjelmistossa. Sen voi mahdollisesti päivittää. Ainakin jos tv on älytv, niin päivitys onnistuu helposti asetusten kautta.
Voit myös kokeilla selailla ääniasetuksia, että onko siellä jotain äänen ulostuloon liittyviä asetuksia. Myös järjestelmän asetuksia voisi tsekkailla.
Tässäpä nyt jotain alkuun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Viesti sinulle
Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️541064Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?171009- 82851
Mitä sinulle on tapahtunut lapsena
Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)80759Haluan purkaa vielä tuntemuksia
Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei21737Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.
Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k205634- 59631
- 105617
Persujen Puhoksen retki
Perussuomalaiset olivat tehneet turistibussimatkan Puhokseen. Tosin raukat olivat niin peloissaan, etteivät uskaltaneet193594- 94558
Jopa poliisi nauraa paskaista pelkuripersuille
Puhoksessa jäi "isänmaantoivot" bussiin vapisemaan :-D https://www.is.fi/politiikka/art-2000012319632.html260492Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.88470Pilkettä sunnuntain silmässä
😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto73461- 39434
Aika on tuonut järkeä
Sä et tiedä musta kaikkea. Jos tietäisit, ymmärtäisit, miksi me ei sovita yhteen. Öljy ja vesi. En mä ole valehdellut,42413- 47400
- 30397
- 5388
Persut eivät uskaltaneet tulla ulos
Bussiin jäivät https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/d7f9fc57-dca0-40b8-9cb1-156e5872dba9143385- 29358