Veivaavat kaasua auki-kiinni koko ajan ja ajaessaankin. Mopojen ja kevareiden pääasiallinen käyttötarkoitus näkyy olevan keuliminen, temppuilu ja kumin polttaminen. Tilanne on ihan samanlainen eri puolilla maata.
Oli niitä hevosvoimia mopoissa ja kevareissa minunkin nuoruudessa, mutta ei niitä suttaamiseen, keulimiseen saatika kumin polttamiseen käytetty. Mikä lienee sekoittanut nuorison päät kun pyöriä yritetään rikkoa ihan tahallaan?
Mopo- ja kevarikuskit on nykyään häiriintyneitä
5
162
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä sinun nuoruus oli? Fillaritko vain?
- Anonyymi
Enimmäkseen mopoja, vähän kevaria.
- Anonyymi
Kyllähän pyörilläkin keulitaan niin miksei mopollakin kun he täyttävät 15
- Anonyymi
Yhtä häiriintynyttä on keulia liikenteessä pyörällä, mopolla tai mp:llä. Keuliminen näkyy olevan monelle pakkomielteen omaista. Keuliminen on leikkiä. Liikenteessä keulija osoittaa se ettei ole kypsä liikenteeseen, vaan leikki-ikä jatkuu.
- Anonyymi
Joaiselle henkilölle jolle käytön luovutettu yhteiskunnan puolesta lainaksi INVA-MOPO. Ajo-opetus ensin ja tietoa eivät sillä voi ajaa jalankulkijan puolen kaistaa-kun vieressä on valkoisin katkoviivoin erottamassa pyörätie!Terveisiä sivu:välillä Myllypuron voimala-Itäkeskus !Kunon opaste kyltit myös. Pyöräilijät sama väli ajavat jalankulkupuoli.Katsovat eteenpäin ei maahan johon maalattu merkit osoitaa pyörätie poli ja jalankulkija puoli.Ei ole uusi ilmiö ,vain ihan käytäntö ollut 5 vuotta .Iät-Helsinki aluella
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006414
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303833törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283210Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3701736- 331398
- 271340
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46979Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11966Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11890- 42869