Voiko luottaa 046 numeroihin? Kun olen ymmärtänyt että on prepaid ja monet näkee säteitä jos huomaa et joku käyttää prepaid numeroa.
Vastaukset 16
- Anonyymi
Se selviää vastaamalla voiko luottaa.
- Anonyymi
Ei varmistaan kannata vasta, kun vastaan;L Contoller tässe
: kuka tuhotaan ja kenen varallisuudet sitten seuraanvisi... herra komentaja?
Ku Klux Klanin komentajien salaiseen numeeroon soitat ja ilmoitat kohteen ;D - Anonyymi
On totta että prepaindia käyttää luottotietottomat ja persaukiset mutta myöskin monet jotka eivät halua tehdä minkäänlaista liittymäsopparia, makselee liittymästään silloinkuin huvittaa. Mutta ihan samanlailla 046 numeroon voi soitella kuin mihin muuhunkin numeroon.
- Anonyymi
046 on alunperin ollut Elisa tavoitettavuusratkaisujen piiriin kuuluva mobiilinumero.
Sittemmin Elisa on laajentanut 046 -alkuosaa myös prepaid -liittymiin.
Jos asiaa tutkisi tarkemmin, voi olla, että
046x = tavoitettavuusratkaisu
ja
046y = prepaid
siten, että x <> y.
Itselläni ei ole listaa mitkä x,y numerot kuuluvat kumpaankin ryhmään. - Anonyymi
Mihinkään tuntemattomaan numeroon ei saa vastata ikinä eikä lankapuhelin numeroihin ikinä ei saa laki melkein kieltää jo.
Ainoa luotettava tapa viestiä on kirjatut kirjeet postin kautta ja pitää olla lähettäjän signeeraus, muuten on valhetta aina.- Anonyymi
Aina pitää vastata..
- Anonyymi00013
Anonyymi kirjoitti:
Aina pitää vastata..
Jos numero löytyy omasta luettelosta, niin vastaankin. Muuten menee raportointiin eli kirjataan nettin palveluun häiriösoittona.
- Anonyymi
Miksei muka voisi? 046 -alkuiset numerot on Elisan prepaid -liittymiä.
- Anonyymi
Kaikki numerot on yhtä luotettavia ja toisinpäin, ikinä ei kuinka ikävä ihminen soittaa, mutta vastattava on kun lääkärit soittaa vaikka ja mistä numerosta.
- Anonyymi00014
Lääkärit soittaa hyvinvointialueen numerosta - niissä on kaikissa sama alku, minkä voi opetella
- Anonyymi
No comment.
- Anonyymi
50/50
- Anonyymi00011
046-alkuiset numerot ovat myös Elisan yritysnumeroita.
- Anonyymi00012
Jooeioo mikään prepaid ainakaan tämä minun numero. Alun perin työnantajan tarjoama liittymä jonka otin omiin nimiin työpaikkaa vaihtaessa.
- Anonyymi00015
Kyllästyin maksamaan operaattorille 34€/kk liittymästä, niin vaihdoin prepaidiin - mukana oli nettipalveluita, mitä en tarvitse pakkomyytynä. Nyt makselen puheluista n. 10€ puolessa vuodessa ja olen tyytyväinen.
- Anonyymi00016
Luotan ainoastaan paperiin jos lukee mustaa valkoisella ja allekirjoitukset alla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1831799
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.113940Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo114840En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58755Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset209684- 135646
- 56631
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä21614Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus51572- 38568