Mitä saa yhteiskunnassamme aikaan
narsismi,,, entä vainohulluus,,,
mitä saa yhteisössämme aikaan jokin tuttu
jota epälet moisen luonteen ominaisuuksista,
usein narsisti osaa näytellä ulkopuolisille loistavaa älykästä ihmistä,
mutta se suuri mutta ja todellisuus ,
kuinka yhteiskuntamme kestää narsistin aiheuttamat hankaluudet ,,
olisko koulukiusaamiset,
työpaikkakiusaamiset,
entä perheissä vaikeudet,
puolison sortaminen , valehtelut,
asioitten vääritely ym. kärsimys
narsisti luonteisten henkilöitten aiheuttamia,,
entä viranomaiset, huomaavatko mikä oikeesti on totuus ,,,,,
Narsisti tunnistettu
8
179
Vastaukset
- Anonyymi
Nuohan passaa taas tähän palstan mieliharmin...
- Anonyymi
Piirre paljastuu siinä niin helposti, koska heikkoälyinen. Älykkäät narsistit ovat niitä jotka etenevät
- Anonyymi
Alkoholismi ja narsismi ovat edelleen kaksi eri asiaa. Ensin pitää saada ryyppääminen loppumaan ja sitten katsotaan, mitkä mielisairaudet jää jäljelle.. pepa
- Anonyymi
Koko Suomi on narsisteja täynnä.
Suomen valtio sen meille jo opettaa kuinka meillä Suomessa on puhtain vesi ja ruoka ja kuinka Suomessa on paras koulu ja terveydenhuolto järjestelmä ja kuinka muut maat tekevät kaiken väärin ja suomalaiset ammattilaiset tekevät kaiken aina paremmin ja Suomi on turvallinen maa ja suomalaiset ovat parhaita kaikessa.
Jos Suomessa tehdään asiat niin hyvin niin miksi muut maat ei matki suomea?
Suomea ja suomalaisia ei juuri arvosteta maailmalla, koska me menemme joka paikkaan ego edellä hehkuttaen miten meidän maassa on kaikki paremmin , mutta tulimme nyt tänne Espanjaan katsomaan köyhiä ihmisiä ja katukoiria ja ripulissa kokemaan teidän paskaa terveydenhuolto järjestelmää, jotta osaisimme sitten koto Suomeen palattuamme arvostaa enenmmän tätä paratiisia, jossa kaikki on kallista ja jossa et käy töissä, jotta voisit elää ja maksaa kaiken vaan elät ( 2 viikkoa espanjassa kerran vuodessa) , jotta jaksat tehdä töitä vuoden putkeen ja maksaa bensat työpaikalle ja syöt jotta jaksat tehdä töitä ja maksat verot ja laskut ja asumisen kustannukset, jotka ovat kauheita siihen nähden, että olet noin.8- 12 tuntia töissä sitten syöt ja peseydyt ja katsotaan ehkä jotain Netflix sarjaa ja sitten nukutaan 7-9 tuntia ja sama taas alusta.
Hieno elämä meillä.
Miksi meille syötetään tuollaista kikkaretta kukaan muu kuin suomalaiset itse sanovat että Suomessa on paras koulu järjestelmä ja terveydenhuolto. Niin ja paras sosiaalihuolto, puhtain luonto . - Anonyymi
Tälle sivustolle vain narsistien kirjoituksia niin saavat hyvän mielen.
- Anonyymi
Niin kuka hoitaisi päihdeongelmat. Saako öyhöttäjäpuolue tälle mitään tehtyä?? Sanoja ja uhoa löytyy sekä kokemusasiantuntijuutta..
- Anonyymi
Ei niitä päihdeongelmia edes kannata hoitaa muulla kuin antamalla narkkareille huumeita ja omat kivat kopit, jossa opastetaan laittamaan piikit roskikseen eikä heitetä niitä hiekkalaatikkoon.
Huumeongelmat loppuvat kun viimeisetkin ovat vetäneet sen kuuluisan liian pitkän piikin .
Vain harva haluaa lopettaa ja harva pystyy, vaikka haluaisikin.
Se on tämä tämä räppi musiikki joka nuoria usuttaa huumeisiin ja elokuvat, jotka ihannoivat tätä jengi huume kulttuuria.
Jokainen huumeiden kokeilia luulee alussa, että hänestä tulee seuraava bablo escobar tai Niko ranta..pallo..., mutta sitten he huomaavatkin, että he ovat velkaa joka paikkaan ja rahat menevät ja pitää vielä varastaakkin, ettei vieroitusoireet iske ja sitten he kukkivat ja passaavat housuihin ja kuolaavat eivätkä osaa enään edes puhua ja miettivät, että mikä meni vikaan kun ei hänestä tullutkaan siistiä tosi cool gansta jäbää .
Pitäs paremmin estää huumeiden pääsy Suomeen ja pitäs valistaa nuoria paremmin olla käyttämättä huumeita näyttämällä kuvia ja videoita siitä mitä niille oikeasti tapahtuu eikä näyttää kuvia jostain helkurin rikkaasta jäbästä ja hehkuttaa miten viisas ja kiero hän oli kun ei jäänyt heti kiinni.
Mutta tuohan ei mitenkään liittynyt narsismiin.
Mistä tietää, että mies on narsisti?
No siitä, että hän on jonkun exä muahhahahahaa ja hehheheheee ja hihhihihhihiii.
- Anonyymi
Ressureksönin kohdalla asiantilan saa voi ja pitää todeta jo maallikkokin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse93782SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2113699Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1303382Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713362Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit222237Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251788- 341555
- 321481
- 921423
- 151343