Itse koin pahana kun sain eka luokalla joulutodistukseen laulusta naisopettajalta 4 vaikka lauloin sydämeni kyllyydestä niin että 10 tulee ja tuleva iskelmätähti tässä.... Oli todella häpäisy lasta kohtaan: Ja toinen juttu oli kun olin ehkä 3-5 lk:lla kun kuulin erään M.... nimisen pojan nimittelevän minua huoraksi jota en itse edes oikein ymmärtänyt mitä tarkoittaa.. Ja siihen hänelle toteisi erään opettajan tytär että eikä ole... joka tietysti oli ok ja tuntui lapsesta hyvältä.
Nämä ovat asioita jotka eivät ole unohtuneet vaikka yli 60 vuosikymmentä siitä aikaa kulunut.
Todettakoon tästä että minulla on ollut hyvä elämä kaikin puolin,ehjä avioliitto josta nyt tulee 57 vuotta jne
Mitä oli ja mikä oli koulussa kova paikka 1947- syntyneillä
7
812
Vastaukset
- Anonyymi
oot täysi pöljä heitä se mummo pois ja ala elää niinku miehet.ota nuori nainen elämään niinku danny.
- Anonyymi
Suurimmat tänne kirjoittelevat palstan hörhöt eivät olleet vielä syntyneetkään tuolloin. Velluakin vasta lingottiin spermaksi ja lisättiin vähän liikaa kusta sekaan
- Anonyymi
Vellu on pöljä, ei tajua itse.
- Anonyymi
Vellu taas pelti kiinni baarissa.
- Anonyymi
Ai se kokoomuslainen? Vai onko riitautunut sielläkin?
- Anonyymi
Aloittajalle pisteet että on saanut elämänsä järjestykseen ja elää avioliitossa,Tämä maailma on julma paikka kaikki alkaa jo päiväkodista jo ennemminki mutta koulussa se elämän koko kaameus paljastuu siellä jos ei ole vahva eikä sovi joukkoon kyllä saa kärsiä sen huomasin ja samaa taakkaa olen kantanu tähän päivään asti,Mutta loppujen lopuksi niin kiusaajat pahantekijät kuin ne joita kiusattu ja pahoinpidelty kokevat saman kohtalon,ja ne jotka ovat hyväksikäyttäjiä sekä pahantekijöitä niille kyllä maksetaan ansionsa mukaan! se on ihan varma asia (kaikki saavat mitä ansaitsevat)
- Anonyymi
Voi Luoja kun tämä toteutuisikin, että kaikki paskiaiset sais rangaistuksen ja kärsimystä. Kuten sanontakin sanoo, mikäpä pahan tappais. Heikommat täällä kärsii ja jyrätään alle.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä751440Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2481342Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1551122Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2551108- 51805
- 65774
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62757Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39738Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44711- 30657