Ja sen asukkaat!!
Miten menee noin omasta mielestänne??
Ja toivon asiallisia, rehellisiä ja vähän kantaaottaviakin vastauksia.
Aihe on vapaa, mutta tietenkin positiivinen asenne näin kesän alkaessa olisi hienoa ottaa huomioon.
Oikein mukavaa lauantaipäivää hienon sään vallitessa kaikille!!
Huomenta Konnevesi!!
15
2353
Vastaukset
- Anonyymi
Muu Suomi juutubessa...hävettää oikeesti tuon toimittajan pöljyys...
- Anonyymi
Varmaan ulkopaikkakuntalainen sai tietoa Konnevedestä. Ostaa talon hyppykengässä. Tosiaan tyhmästi toteuttu ohjelma,liian yksipuolinen. Typerä!!!
- Anonyymi
Totta puhut! Joutuu toimittajan takia kylä naurunalaiseksi. Onneksi on edes muutama yrittäjä.
- Anonyymi
Näin ulkopaikkakuntalaisena tulee lähinnä mieleen tuosta ohjelmasta että peruskoululaiset tekee Kummeli kopioita....roskapönttö autoilla ajellaan ja puhutaan ihan asian vierestä.
- Anonyymi
Elossa olin kun heräsin ja hienoisesta garmischpartenista huolimatta oivalsin oitis
jotta hieno päivä tästä tulee ja ilon kautta matkaa tehden olenkin riemukkaasti jo oberhofissa sulavalla v-tyylillä! -Hyvää yötä, mites muilla meni armon päivä?- Anonyymi
Sairaala.vanhustenhuolto.vammaiset.Työntekiöden viihtyvyys kunnassa. Yleensä arki tavallisen ihmisen elämä kunnassa.Eihän niin tärkeitä ole. Kurkistetaanpa sinne naamion taa.ei taida olla keisarilla vaatteita.
- Anonyymi
Pitäis ehkä hetken miettiä mihin menee naama pyöreenä esille...ei ainakaan oo mainosta paikkakunnalle..
- Anonyymi
Kunnanjohtaja käveli Keskisuomalaisen isossa kuvassa keskell 69-tietä näyttäen mallia nuorisolle.
Koko juttu oli varsin vanhahtavasti kirjoitettu... Kun ois 50-luvun lehteä lukenut... - Anonyymi
Pieni maalaispitäjä jossa keski-ikä suht korkea, ei oo sen kummempi paikka kuin muutkaan maalaiskylät. Luontoa ja maisemia on joka pitäjässä. Joku järki tuohon kunnan hypettämiseen..rahat valuu vaan panderollien tekijöille..laittas kunta kiinteistönsä kuntoon, vuotavat katot, huonot sisäilmat ym.mutta kun ei. Hömppään riittää rahaa
- Anonyymi
Vali vali, ei muuta kuin maalipensseliä käteen jos ei kelpaa. Kunnassa ei ole yhtään kiinteistöä, jossa on todettu sisäilmaongelmia. Yleensä se ongelma löytyy korvien välistä ja sen ei tarvitse olla kovinkaan suuri.
- Anonyymi
Työntekijöille koineja ja Konnevesi-vaatteita. Kunnantalolle kalliit koristelut. Liput liehuen tuhlataan vähiä rahoja. Eikö tosiaan olisi ollut käyttöä tärkeämpään?
- Anonyymi
Niinpä. Nyt olisi ensiarvoisen tärkeä että rakennettaisi kuntaan väestönsuojat joihin hädän hetkellä saisi koko kunnan asukkaat turvaan.
- Anonyymi
Nyt näki kirjoitustyylistä aika helposti kuka tämän viestin kirjoitti. Teitä kateellisia on moneen junaan 😂
- Anonyymi
Aika katkeraa porukkaa näillä palstoilla toivottavasti saavat elämänsä järjestykseen. Tuolla "käyttöä tärkämpään" klausuulilla ei kyllä tapahtuisi ikinä mitään. Eikai kaikki käytetyt rahat aina ole jostain toisesta pois. "Tälläkin rahalla olisi saanut plaaplaa..." läpät on niin kuluneita populistiheittoja.
- Anonyymi
Mistä pitäisi olla kateellinen?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1765027- 151670
Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621605Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1221470Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91353Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit491080Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.961074Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249297942- 190915
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö7760