Raita jätevesijärjestelmät kokemuksia (alennuskoodi)

Anonyymi

Onko teillä kokemuksia Raita-jätevesijärjestelmistä (harmaavesijärjestelmät) ja Biobox ratkaisuista. Rakennus J.Koivula näkyy antavan KVL02 alennuskoodilla 10 % alennuksen kaikista Raidan tuotteista. Toimii sivujen mukaan myös alennetuissa tuotteissa. https://www.rakennusjkoivula.fi/verkkokauppa

5

585

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kokemuksia löytyy biobox L tai XL. En muista, kumpi meillä on. Toimiva harmaavesijärjestelmä.. Helppo asentaa. Vaatii vähän kaivamista

    • Anonyymi

      Jätevesilaki tai paremmin tunnettu paskalaki rasittaa mukavasti kukkaroa. Tuo Biobox taitaa olla aika järkevä ratkaisu. Kohtuuhintainen hankkia ja asennus sekä käyttökulut aika alhaiset. Mietin vaan, että pitäisikö hankkia biobox L vai Biobox XL.

    • Anonyymi

      Paskalaki tulee kalliksi mökkiläisille, mutta pääsasia on, että maaima pelastuu ja jätevesijärjestelmien myyjillä riittää hommia.

    • Anonyymi

      Ei kannata valita Raitan tuotteita. Kalliita ja halvemmalla saa jopa enemmän tehoa muilta. Kannattaa tutkia muita. Itse jouduin vaihtamaan ylläpitokustannusten takia.

    • Anonyymi

      Koivula ottaa tuon alennuksen takaisin töissä, arvio ylittyy maksimit mitä lain puitteissa saa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      23
      2411
    2. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      95
      1536
    3. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      118
      1274
    4. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      75
      1130
    5. Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?

      HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      18
      969
    6. Kirjallinen varoitus

      On annettu eräälle henkilölle. hyssytellään kuitenkin asiasta
      Äänekoski
      52
      862
    7. Julkisuuden henkilön päiväin päätös

      Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa
      Sinkut
      249
      861
    8. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      19
      840
    9. MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil
      Kajaani
      209
      840
    10. Mun tuli yhtäkkiä

      Ikävä sua❤️...
      Ikävä
      34
      795
    Aihe