eivät sano mua äidiksi, vaikka olen nyt ollut tääsä 2 kk äitinä. Olen pari kertaa nähnyt, aika hankalia ovat ja eivät noudata käskyjni, tuskin puhuvat minulle. Ovan huonosti kasvagettuja kun eivät kohtele aikuista kunnioittavvsti. Yritän parhaani, mutta eivät ymmärrä. Olisiko aihetta soittaa koulupsykologille, jos saisi apua sieltä?
Mies on eri mieltä, ettei vaan pidä minusta, minä taas luulen että lapset rakastavat minua ja siksi ovat hankalia.
Ostin tarravihkon heille johon laitan tarroja heti kun kohtelevat minua hyvin, sata tarraa niin saavat 1 e palkaksi. Onko se liikaa?
Olisi kiva kun sanoisivagt vaikka kaupassa äidiksi, jotta ihmiset näkisivät että olen suurperheellinen, mutta eivät lähde edes sinne jos olen mjukana. Onko ihan normaalia että uudelle äidille kenkkuillaan aina. Eksäkin on aika hankala, ei tee asioita mitä olen hänelle laittanut viesteinä, ei ota ohjeitani vaan tekee huonoja ratkaisuita. Mutta näink sitä mennään.
Surullista kun miehen lapset
8
134
Vastaukset
- Anonyymi
Kehno trolli mutta saat tarran hyvästä yrityksestä.
- Anonyymi
Sinä se jaksat trollata tuota samaa vuodesta vuoteen, ja trollisi ovat erittäin huonoja.
Et saa edes tarraa noin huonosta trollista. - Anonyymi
Muista lääkkeesi , nyt on tainnut muutama kerta jäänyt väliin.
Tai tilaa lääkäri nuo lääkkeet ei taida tehota. - Anonyymi
Kyllä ne aikanaan sanoo, se vie aikaa. Mitä nuorempi lapsi sen nopeemmin omaksuu sut äidkseen, ja kun vielä puhuttelet itseäsi äitinä hänelle niin hän hokaa että olet sen äiti.
Joskus biologiset äidit on niin mustiksia että vaikeuttaa miehensä uutta perhettä omaksumasta perheen elkeet.
Lapset pitäisi olla teillä paljon jotta laspet huomaa että olet heille äiti ja unohtaa entisen äidin. Sano maan laspille olevsi heidän äiti niin ne tottuu siihen.- Anonyymi
Jokos tilasit lääkäriin ajan , jotta saat uudet lääkkeet.
- Anonyymi
Lapisilla on vain 1 Äiti ! Ei edes äiti polta. Olet vain nimellä oleva nainen,henkilö! Joten älä sure,Älä loukannu totus. Lapsille et van koskaan ole äiti!Miksi sinua pitäisi sanoa äidiksi? Lapset eivät kunioita sinua. Lapsille olet uhka. Pelkävät viet isän heiltä pois! Heille on ollut jo shokki isä ja äiti eroneet.Ette ole asioita käsiteleet lasten kanssa. Vaikka olet sinä,isä ei katoa mihinkään.Ymmärrä laset eivät voi sanoa uuta suhdetta tai puolisoa Äiti / isä. Numeroisivatko kakkos äiti/ kakkos isä?Kai sillä äidilläkin on uusi mies? Ei ainoastan isien oikeus,uusin naisin.
- Anonyymi
Mene nyt hyvä ihminen lääkäriin, sulta tulee niin paksua textiä, että vikaa on ja paljon.
- Anonyymi
Sinulla on ”apinarokko” ja se on jo mennyt aivoihin.😂
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5349017Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1616200Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3765263Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli664759Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s1004381Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664063SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1853962- 931926
- 1061450
- 47989