Tilaelementtitehtaasta

Kylläpä kaupungilla on kiire sopia hallin omistusjärjestelyistä sen sijaan, että etsisi uutta yrittäjää tiloihin.
Mitäpä sitä , 60 työpaikkaa sinne tai tänne.
Ei näköjään hetkauta.
71250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ketä tuo nyt hetkautaa, nälkäpalkalla ja orjatyöpaikkoja

Äänestä

Omistusjärjestelyitä hallista kenties siksi, että mahdollisuuksien mukaan uusi yrittäjä tai yrittäjät voi jatkaa tai aloittaa toimintaa. Tehtävä, mikä joka tapauksessa täytyy tehdä jos ja kun uusi yrittäjä löytyisi.

Äänestä
  • Ja sitten uusi yrittäjä palkitaan juhlavin menoin torilla vuoden yrittäjäksi.
    VAU!!!

    Äänestä

Näistä omistajista ei kyllä paljoa puhuta. Kukaan ei uskalla kun pelkäävät että herrat suuttuu. Kun herrojahan he ovat, sellaisia muita parempia ihmisiä. Ennen oli liikemiehet rehellisiä ja tavallisten ihmisten kanssa tekemisissä, nyt ei tervehditä vanhoja tuttuja vaan niitä kenestä voi olla hyötyä. Ylpeys käy lankeemuksen edellä, sanoo vanha kansa.

Äänestä

Elkää puuttuko asioihin mistä ette mitään ymmärrä. Jooko?

Äänestä
  • No joo.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kylläpä kaupungilla on kiire sopia hallin omistusjärjestelyistä sen sijaan, että etsisi uutta yrittäjää tiloihin.
Mitäpä sitä , 60 työpaikkaa sinne tai tänne.
Ei näköjään hetkauta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu