Isännöitsijät: onko teille tullut eteen lavastettua vesivahinkoa? Siis tilannetta, joissa asukas/osakas/vuokralainen on tahallaan aiheuttanut vesivahingon, mikä siinä sitten onkaan ollut lopullisena tavoitteena.
Näyttökysymys on hankala. Miten osoitetaan aukottomasti, että asukas on lavastanut vesivahingon? Ilmeisesti osoittamalla, että mitään muuta luonnollista mahdollisuutta ei ole vesivahingon muodostumiselle.
Lavastettu vesivahinko?
2
132
Vastaukset
- Anonyymi
Vastausten lukumäärän valossa tahallaan aiheutetut vesivahingot ovat suht harvinaisia. Vakuutuspetoksena ja huijauksena ne toimivat hyvin. Yksi asukas lavasti vesivahingon. Sillä hän yritti sabotoida jo kerran kuivatun ja korjatun vesivahingon, josta hän aiheuttajana oli vahingonkorvausvelvollinen. Hän ajatteli, että kun hän kastelee lattian uudelleen sen korjaamisen jälkeen hän voi väittää, ettei sitä kuivattu kunnolla, kun on edelleen märkä -> välttyminen vahingonkorvaukselta taloyhtiölle. Fiksua ajattelua. Vähän fiksumpia tajuaa, että kahden vesivahingon korjauksen maksaminen taloyhtiölle on kalliimpaa kuin yhden.
- Anonyymi
Varsin tavallinen konsti kun osakas haluaa kylppäriin pintaremontin taloyhtiön piikkiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 753567
- 622684
- 812577
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.582398Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1912327Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2451979- 421893
- 441749
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t151461EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1491408