Menin maksamaan molemmista maksaan ainaki 5 euroa liikaa kun eikä QT-Group maksa edes osinkoja .
Koska Harvia ja QT alkaa taas nousta?
20
1213
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä kysymys.
Tällä hetkellä näille yhtiöille on vaikea ennakoida suuntaa.
QT:lle on annettu kesälle alimmillaan jopa 55,00 euron arvioita ja Harvialle n. 23,00 € , kun toiset lähteet taas ennakoivat lähitulevaisuudessa hyvinkin nopeaa nousua ja tavoitehinnat ovat positiivisia.
Maailmantilanteesta se kaikki suurimmaksi osaksi riippuu - inflaatio syö tällä hetkellä kaikkien kilpailukykyä ja viime vuotisiin lukuihin pääsemiseksi vaadittaisiin huipputulosta.
Joka tapauksessa, se lienee varmaa että kummatkin nousevat joskus ja siksi nyt kannattaa pysyä ostolinjalla ja odotella niitä hyviä aikoja. - Anonyymi
Mihin ne siitä nousisi, kun ovat jo hyvässä asennossa
- Anonyymi
Eikös se Harvia lupaa 5% kasvua itse.
- Anonyymi
Mitähän Harvian osakekurssi sanoo, kun liikevaihto kasvaa luvatun 5%? Inderes kun ennustaa liikevaihdon kasvuksi 2022 13%, 2023 11% ja 2024 8%.
- Anonyymi
Nyt olisi kyllä Harvia jo halpaa kuin saippua - 29 egee ja risat.
Saapa nähdä kuinka alhaisia lukuja vielä vuoden edetessä nähdään. - Anonyymi
QT nousee kuin tätiaurinko https://youtu.be/-x2q9tRuZLE
hymyn myötä toki, ei juuri muuten. - Anonyymi
Päältätäyteltävä hiiligrilli ois kiva.
- Anonyymi
pyramidipeli on sellaista , että joukko menee joukon mukana ja lisää vettä kiukaalle 🤣
- Anonyymi
nyt alkaa olla niin kuuma , että väki saunasta tyhjenee 🤣🤣🤣
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
nyt alkaa olla niin kuuma , että väki saunasta tyhjenee 🤣🤣🤣
Kuutti tullut alas viime vuoden huipusta ,nyt 63,00,
Taitaa sodan ja jenkkien ansiosta kuihtua olemattomiin.
Nyt ei kannata kuin rahakkaan tehdä .
ostoksia
Nyt on talouslama,kaikki poteroissaan, jos loppuisi se sota, alkaisi pörssi normalisoitua. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuutti tullut alas viime vuoden huipusta ,nyt 63,00,
Taitaa sodan ja jenkkien ansiosta kuihtua olemattomiin.
Nyt ei kannata kuin rahakkaan tehdä .
ostoksia
Nyt on talouslama,kaikki poteroissaan, jos loppuisi se sota, alkaisi pörssi normalisoitua.Sata tonnia Kuutin sukelluksen myötä hukuksissa, mutta sentään vielä pinnalla.
Vuosikausia taitaa mennä toveri Putinin kieputuksessa, ellei Taiwanin itsenästymispyrkimyset räjäytä koko ruutitynnyriä hetimiten.
- Anonyymi
Varokaa näitä Fomo-osakkeita, kuten Harvia ja Qt. Vastaavat osakkeet edellisessä IT-kuplassa laskivat 95-98% huipuistaan, joten on Harvialla ja Qt:lläkin vielä matkaa pohjille. Timon Listalla Harvia ja Qt heikoimien joukossa: Harvialle tavoitehinta 17,58€ ja Qt:n tavoitehinta laskettaneen listalla ylihuomenisessa päivityksessä, negari kun Qt:ltä tuli.
piksu.net/timon-lista/ - Anonyymi
Nousivat kun kaikki olivat pörssiviisaita. Joukossa olimme me, jotka osaisimme hyödyntää hypen ja myydä. Nyt ostetaan samaa määrää kohta, mutta verot on maksatettu muilla ja vielä jäi hyvääkin.
- Anonyymi
Inderesin listalta kiuasfirma tippunut alemmas, jokin aika sitten tiukasti oikeassa yläkulmassa.
- Anonyymi
harvia noussu jo 6e per osake....
- Anonyymi
Maksoin 35 euroa Harviasta 10 tonnilla ostin ja osake nyt 18 eurossa, ei mennyt putkeen.
- Anonyymi
Harvia, tuo Suomen huonoin kouasvalmistaja. Ostin listautumisessa ja myin alle 15€. Jälkiviisaana olisi voinut odottaa 40-50€ tasolle, mutta usko tuotteeseen puuttui.
Sama juttu Nokian Renkaiden kanssa. Mielellään ostaisi ”kotimaista”, mutta Michelin/Continental kiusallisen lähellä hintatasossa. - Anonyymi
kuutti sukeltaa pian taas syvyyksiin,sisäpiiri möi juuri osakkeita lähes miljoonalla eurolla joten se jo kertoo tulevaisuus näkymää! veikkaan että pariinkymppiin tulee taantumassa laskemaan kuutin hinta
- Anonyymi
Perseelleen meni tämä Qt-Group sijoituskin kun ostin muutamalla tonnilla 79 euron kappalehintaan.
- Anonyymi
QT on vieläkin ylihintainen .ottaa kyllä pulkkamäkeä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856314
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303793törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283150Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691706- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46959Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859