mitä kätevyys ja laatu tarkoittaa. Tämä lupaa hyvää tulevaisuutta.
Uutuuspuhelin, jossa hinta-laatusuhde on kohdallaan – tonnin puhelimen parhaat ominaisuudet, mutta puolet edullisemmin
https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/a/4cc12355-4691-437a-bc74-223f126ff1ee
Kyllä tämän päivän nuoriso tietää
12
152
Vastaukset
- Anonyymi
Eihän noiden märkäkorvien mielipiteillä ole mitään merkitystä, koska nuo eivät ole koskaan edes pitäneet käsissään nykyaikaista peilitöntä järkkäriä , saatikka että olisivat käyttäneet sitä tai nähneet sillä otettuja valokuvia.
Sensijaan kaikki me oikeiden kameroiden omistajat omistamme myös älypuhelimia, joten meillä on vertailupohjaa ja enemmän painoarvoa mielipiteillämme, koska olemme nähneet suuren eron lelukameroiden ja oikeiden kameroiden välillä.
Lelukameroiden kuvat kelpaavat juuri ja juuri toissijaiseen some käyttöön, mutta muuhun niistä ei ole.
Sitäpaitsi osoittaa suurta tietämättömyyttä kuvitella, että kaikki nykyaikaiset järkkärit olisivat suurikokoisia.
Osa uusista peilittömistä järkkäreistä on hyvinkin pieniä, mutta silti niiden suorituskyky ja käytettävyys on paljon kännykkä lelukameroita parempi. - Anonyymi
Tuo pn nimenomaan puhelin, ei kamera.
Tuollaisen puhelimen lelukameran ominaisuuksia pitää verrata muihin lelukameroihin, ei huomattavasti kalliimpiin ja laadukkaampiin järjestelmäkameroihin.
Eihän kukaan järkevä ihminen entisinä filmikamera aikoinakaan kuvitellut, että 110 koon pokkareilla saa yhtä laadukkaita kuvia kuin järjestelmäkameroilla.
Ilmeisesti nykyään monilta tällaiset perusasiat ovat täysin hukassa. - Anonyymi
Taidan ostaa samanlaisen kun on noin edullinen ja laadukas laite.
- Anonyymi
Osta jos tarvitset puhelimen.
Älä osta jos tarvitset kameran, joka kelpaa muuhunkin kuin some käyttöön ja selfieiden ottamiseen.
- Anonyymi
Pimeäkuvaus on asennoitumista eri vinkkelistä. Tai vinkkelistä.
- Anonyymi
Pimeäkuvauksessa lelukameran mitättömän pieni ja epäherkkä kenno sekä heikkovalovoimainen optiikka ovat todella suuri haitta. Ne aiheuttavat reipasta kohinan lisääntymistä ja sitä lelukameroissa yritetään poistaa voimakkaalla automaattikorjauksella, mutta se aiheuttaa kuvaan selvästi näkyviä vääristymiä sekä virheitä.
Pimeäkuvauksessa kännykkä lelukameralla ainoa vaihtoehto on ottaa hdr kuvia, mutta se on kuvamanipulaatiota. Toki mainosmiehet eivät tuo sitä julki.
Sitäpaitsi uusissa peilittömissä kameroissa on myös sisäänrakennettu hdr toiminto, joten ei siinäkään ole mitään uutta auringon alla.
Oikeiden kameroiden kennot ovat paljon suurempia sekä herkempiä kuin lelujen kennot ja oikeat laatuoptiikat ovat huomattavasti valovoimaisempia kuin lelujen lelulinssit. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pimeäkuvauksessa lelukameran mitättömän pieni ja epäherkkä kenno sekä heikkovalovoimainen optiikka ovat todella suuri haitta. Ne aiheuttavat reipasta kohinan lisääntymistä ja sitä lelukameroissa yritetään poistaa voimakkaalla automaattikorjauksella, mutta se aiheuttaa kuvaan selvästi näkyviä vääristymiä sekä virheitä.
Pimeäkuvauksessa kännykkä lelukameralla ainoa vaihtoehto on ottaa hdr kuvia, mutta se on kuvamanipulaatiota. Toki mainosmiehet eivät tuo sitä julki.
Sitäpaitsi uusissa peilittömissä kameroissa on myös sisäänrakennettu hdr toiminto, joten ei siinäkään ole mitään uutta auringon alla.
Oikeiden kameroiden kennot ovat paljon suurempia sekä herkempiä kuin lelujen kennot ja oikeat laatuoptiikat ovat huomattavasti valovoimaisempia kuin lelujen lelulinssit.Sinulla on jalkojesi välissä jotain mikä on mitättömän pientä ja epäherkkää. Mutta senhän vanha äitisi ja siskosi jo tietääkin. Ja lähialueiden lampaatkin mutta kun eivät osaa puhua poloiset.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinulla on jalkojesi välissä jotain mikä on mitättömän pientä ja epäherkkää. Mutta senhän vanha äitisi ja siskosi jo tietääkin. Ja lähialueiden lampaatkin mutta kun eivät osaa puhua poloiset.
Terve keskenkasvuinen räkänokka.
Sinuun pätee se, että kun asioista ei ole mitään tietoa eikä käsitystä ja minkäänlaista faktaa ei pysty esittämään, niin sitten alkaa alatyylinen kirjoittelu.
Sinusta ei varmaan koskaan tule aikuista.
- Anonyymi
Vaikuttaapa hyvinkin kiinnostavalta kamerapuhelimelta. Pitänee käydä vilkaisemassa lähempää.
- Anonyymi
Kuka on niin hullu, että tuhlaa tonnin puhelimeen joka vuosi?
Ei ole olemassa hyvää ja kätevää puhelinta. Desing on kidutuskammio laatua.
Suuria lättänöitä ei saa taskuun ja jos saa niin se on pian mutkalla ja toimimaton.
Ohutta lättänää ei saa päydältä käteen ilman pitkiä kynsiä, tai paistinlastaa.
Jos puhelin ei ole lukittu tulee helposti vahinkotoimintoja, kun lääppänässä ei ole mitään, mistä pitäisi kiinni.
Tekstitkin on niin pieniä, ettei niitä voi lukea kunnolla edes lupilla. Toisinpaikoin liian suuria.
Tiedättekö muuten, mikä on puhelimen tarpeettomin ominaisuus käyttäjäkyselyn mukaan?
Se on: nilehup!- Anonyymi
Miten vanha olet, jos et näe? (Protip - kännykän tekstejä voi kätevästi suurentaa tai pienentää... rillitkin voivat auttaa.) Et saa puhelinta pöydältä? Ilmeisesti sulla on nakkisormet - suosittelen lämpimästi lankapuhelinta. Liimaa siihen vaikka järkkärisi, niin voit kuvitella olevasi nykyajassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle
Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku305063Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa
Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova681953HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a1131827Erään T miehen viimeinen aloitus tänne
Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel291754- 1111690
Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa
Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p235984- 71921
Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen
Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.44897Leikitään tavuleikkiä
Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen54843- 53792