Nokia 3.4 lukittuu jatkuvasti

Miksi Nokia 3.4 lukittuu niin ettei näytön lukituksen kuvio toimi ollenkaan ja puhelin pitää aina sammuttaa ja käynnistää uudelleen ? Osaako joku neuvoa 🤔🙂
11983
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Lisään vielä että älkää ostanko Nokia 3.4sta

Äänestä

Mitä tarkotat sillä ettei kuvio toimi ollenkaan? Ehkä vain syötät sen väärin. Tai ehkä siinä luurissa on sellainen turvajärjestely, että vaikka kuviolukitus olisi käytössä niin silti puhelin pitää aika-ajoin avata PIN-koodilla tai salasanalla. Samoinhan käy illon jos käytetään sormenjälkeä tai naamantunnistusta lukituksen avaamiseen. Sillonkin puhelin vaatii tietyn väliajoin avaamaan puhelimen lukituksen PIN-koodilla tai salasanalla.

Äänestä
  • Mutta kun sanot että saatat koodin väärin niin se hyvin mahdollista

    Äänestä

Vaihdoin lukituksen toiseen ja kokeilen toimiiko näin...

Äänestä

Ehkä katso saako sitä tehdas asetuksiin ja sitten tee uusi koodi? Mutta jos ei saa niin googlaa vähän apua. Ja suosittelen että et rämppää koodia koska muuten tulee kaikille tuttu lukitus😑
Ja jos mikään ei onnistu suosittelen siirtää tiedot vaikka tietokoneelle.

Äänestä

Tuo on näin että kun laittaa pin-koodin puhelin toimii, mutta oikeanlaista laturia ei löydy mitään ? Verkkokaupasta lähettävät mukamas oikean laturin...väärä tuli.

Äänestä
  • Kaikki type c laturit käy.

    Äänestä

Eipä kuule käy

Äänestä
  • Kyllä käy jokainen laturi joissa on joko USB A liitin tai Type C liitin. Piuha pitää vain olla oikeaa liitintyyppiä.

    Äänestä

No mäpä etsin vielä, oon sitten väärässä ettei kävisi. Mutta palaillaan 👍

Äänestä

Mulla itselläkin Nokia 3.4 ja toi on vaan sen takia ettei puhelimessa ole tehoja ja jäätyy muutenkin koko ajan ja tökki aloitusnäytössä usein

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miksi Nokia 3.4 lukittuu niin ettei näytön lukituksen kuvio toimi ollenkaan ja puhelin pitää aina sammuttaa ja käynnistää uudelleen ? Osaako joku neuvoa 🤔🙂

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu