Käsimatkatavaralaukku

Anonyymi

No niin ei metriäkään enään Ryanairilla . Käsimatkatavaralaukku maksaa 47 eur/ suunta
Ei metriäkään lennetä tällä rosvoyhtiöllä

2

1239

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tais olla eka kerta, kun Ryanairilla matkustit. Ei olisi pitäynyt olla yllätys, että halpalento yhtiöllä joku maksaa. Osaa kyllä rahastaa halvan lipun lisäksi.
      Hyvä ettei koneen vessassa käynnistä vielä tarvi maksaa... Eikös ne tätäkin jossain väliin väläyttänyt, että menee sekin maksulliseksi.

    • Anonyymi

      Pieni käsimatkatavara on ilmainen. Etukäteen ostaen isompi on suunnilleen €10. Jos menet portille isonmman käsimatkatavaran kanssa, ja et ole maksanut siitä etukäkeen, veloitus on tosiaan isompi.

      Jos et ymmärrä mitä olet ostamassa, kannattaa välttää myös esimerkiksi EasyJetiä, Wizziä, ja Norwegiania.

      Koska tyhmyydestä siis sakotetaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      472
      6723
    2. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      198
      3998
    3. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2553
    4. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      30
      2164
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      148
      1521
    6. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      79
      1376
    7. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      86
      1228
    8. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      71
      1204
    9. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      68
      1196
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1129
    Aihe