MM kullan ratkettua jääkiekossa

Mitäs aioit tehdä?Lakitetaanko Leino vai vallataanko savolaisen muistomerkki tai kenties suihkulähteeseen pulahtaminen?
2057
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Eläpä juhli etukäteen. Hopea on häpeä .

Äänestä

Ei ole pelekoa kullan voittamisesta saatikka lähteeseen hyppäämisestä. Kanada voittaa numeorin 1-3.

Äänestä
  • VOi että mä nautin kun nämä negatiiviset ruttuturvat saivat nenilleen!! Ähäkutti!!!

    Äänestä

Eino Leinolle laitetaan Cowdoyhattu päähän ja uudet vaalit järjestetään heti huomenna. Kaikkihan sen tietää että tämä on totta.

Äänestä
  • Kyllä. Näin olen kuullut.

    Äänestä

Epäselvää on vain kumpi ratkaisee mestaruuden Mörkö vai Manninen.
Toisaalta Alfa Tv näyttää samaan aikaan pelastakaa Ukraina tukikonsertin, sekin kaikkien olisi syytä katsoa tuen osoitukseksi.

Äänestä

Kajaanin torille Filppulaa juhlimaan 👍

Äänestä

Erehdyin, ottelua ei ratkaissut Mörkö eikä Manninen vaan tuomari.

Äänestä
  • Hahaha, etkö keksi enää mitään muuta negatiivista?!

    Hyvä Suomi!!

    Äänestä

  • Sama tuli mieleen, tuomarit ratkaisi ja lisäajalla Kanada ei edes yrittänyt maalia kohti laukaista.

    Äänestä

Junkjunk!

Äänestä

Kainarissa hienoja kuvia Raatihuoneentorin juhlista, mm. lähikuva nuoresta herrasta munasillaan.

Äänestä

Jääkiekkopelin jälkeen torille mölyämään kokoontuminen on hyvä tapa kertoa olevansa idiootti

Äänestä
  • Okei....voihan sen asia noinkin ajatella, jos ei muuhun kykene!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Okei....voihan sen asia noinkin ajatella, jos ei muuhun kykene!

    Voihan sen ajatella myös että suuri osa urheilufaneista on kuolaavia juntteja jotka tarvitsevat sisältöä elämäänsä mutta kun eivät rappiotilansa vuoksi pysty urheilemaan, keskitutään ördäämiseen muiden samanlaisten laumaeläinten seassa.. Oliko tämä parempi?

    Äänestä

Ensikerralla kun Rovanperä voittaa niin vois pistää koko paskakylän tohjoks! Kerran homppelitkin saa tälleen juhlia

Äänestä

Tuomari antoi Kanadalaiselle jäähyn kun Suomalainen löi mailalla itseään päähän, tämä oli pelin kulminaatio, 5-3 ylivoima takasi 2 maalia Suomelle. Toivottavasti tuomarille maksettiin riittävästi puolueellisuudesta.

Äänestä

Itse en näitä epärehellisin keinoin hankittuja voittoja arvosta. Esimerkiksi jalkapallossa näyteltyjen rikkeiden avulla saavutettuja voittoja on kitketty videotuomariston avulla.

Äänestä

Miksi jääkiekkoilijoilla aurinkolasit päässä Torilla tavataan Eikö kestä päivänvaloa silmät

Äänestä

Hommppe.litouhua ja kärnä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mitäs aioit tehdä?Lakitetaanko Leino vai vallataanko savolaisen muistomerkki tai kenties suihkulähteeseen pulahtaminen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu