Saako satamapuistossa käydä kävelyllä illalla tai yöllä?

Anonyymi

Onko laukaan satama ja satamapuisto kunnan omistuksessa vai jonkun yksityisen omistuksessa? Siellähän järjestetään paljon tapahtumia niin sen takia kysyn jos tiedätte että onko satamapuiston ja sataman alue yksityisaluetta vai saako siellä liikkua vapaasti? Välillä satamapuistossa ilta tai yölenkillä käydessäni tuntuu kuin joku tai jotkut tarkkailisivat minua enkä ole ehkä ihan väärässä.

9

216

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitään läpikulku kielletty kylttejä tuolla ei ainakaan ole niin ajattelin että siellä saa lenkkeillä mutta miten asia todellisuudessa on?

    • Anonyymi

      Saa käydä.

    • Anonyymi

      Laukaassa on kyttääjiä joka nurkalla aivan sama minne menet kannataa pitää varansa

      • Anonyymi

        Niin se taitaa olla ja lisäksi mopoilijat ja kevytmoottoripyörällä ajavat yrittävät ajaa päälle.


    • Anonyymi

      Aivan syksyn hämärässä näkyy kiiluvia silmäpareja, ei tarvitse kuin mennä nelinkontin niin kuuluu kuinka kangas repeää.

      • Anonyymi

        Puhut siis itsestäsi taas kerran voi voi reppanaa


    • Anonyymi

      Tänne vaan

      T:Hirvi-Reijo 25cm

    • Anonyymi

      Kannattaa olla varuillaan. Laukaan katupartio kiinniotti minut eilen yökävelyllä. Tivasivat että millä asioilla liikun ulkona aamuyöstä viertolan lähellä ja kertoivat että se on hyvin epäilyttävää ja vaikuttaa rikolliselta toiminnalta. Kerroin olevani ihan tavallisella lenkillä jotta saisin nukuttua. Jouduin tyhjentämään taskuni ruumiintarkastusta varten. Sen jälkeen minut puhallutettiin ja mittari näytti 1,4 promillea. Seuraavaksi he soittivat poliisin paikalle. Poliisi maija ilmestyi paikalle ja vei minut verikokeisiin keskussairaalaan. Jouduin kulkemaan taksilla takaisin laukaaseen. Kannattaa tosiaankin olla varuillaan.

      • Anonyymi

        Partio on suorittanut useita kiinniottoja akselilla Vihtavuori-Kanavuori.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      101
      9578
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      76
      4957
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      55
      4682
    4. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      9
      2421
    5. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      105
      1642
    6. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      45
      1458
    7. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      56
      1387
    8. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      49
      1341
    9. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1296
    10. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      65
      1291
    Aihe