Onko hyviä ideoita huomenlahjaksi miehelle? Muuta kuin kello tai koru.
Mitä huomenlahjaksi miehelle?
8
5194
Vastaukset
- asdfsadf
ukkomiehelle on potenssituki.
- tietäjä itämaan
on tietenkin seteli. Anna vitonen, jos ei suurempaa ole. Se on paras ja arvostetuin lahjana. Varmaan sinäkin häälahjaksi sellaisis toivoit? Oikein kutsussa.
- reino
kun ajattelee mitä sulhanen on tuohon mennessä joutunut sijoittamaan morsiammeen on vitonen kyllä ihan naurettava summa, onhan sulhanen todennäköisesti tarjonnut seurusteluaikana useammankin illallisen ja muuta mukavaa. Kyllä ainakin tuo summa pitäisi pystyä sijoittamaan aamulahjaan.
- leppis
reino kirjoitti:
kun ajattelee mitä sulhanen on tuohon mennessä joutunut sijoittamaan morsiammeen on vitonen kyllä ihan naurettava summa, onhan sulhanen todennäköisesti tarjonnut seurusteluaikana useammankin illallisen ja muuta mukavaa. Kyllä ainakin tuo summa pitäisi pystyä sijoittamaan aamulahjaan.
ai, onko huomenlahja muka joku korvaus jostain?!?!?!? raha huomenlahjana on mielestäni mauton ja mielikuvitukseton.
- mauno
leppis kirjoitti:
ai, onko huomenlahja muka joku korvaus jostain?!?!?!? raha huomenlahjana on mielestäni mauton ja mielikuvitukseton.
mutta ei mauton häälahjana?
- tähän asti
mauno kirjoitti:
mutta ei mauton häälahjana?
nainen talossa maksanut lähes kaiken.
Turha sille ukolle mitään on ostaa, kun en oo siltäkää mitää saanu, lahjat on turhia.
- leila
nimi on sieltä kotoisin kun nainen ei perinyt joten miehen kuoltua hän tulisi toimeen huomenlahjallaan. lahja oli kiitos neitseydestä
minusta on siis hilpeää että nykyään annetaan huomenlahjoja !! markkinamiesten keksintöä.
mutta jos kerran haluat antaa miehellesi huomenlahjan niin joku kartano tai firmanpuolikas voisi olla hyvä. tai itsellesi tehty sadantonnin henkivakuutus?- viisastunut
Sekö se huomenlahja on, lesken turva. Islaminuskoisessa maassa lomaillessani kerrottiin, että naisella oli paljon arvokoruja yksinjäämisen turvaksi. Tuli tässä samalla mieleen, että siellä miehen pitää ostaa kaikille vaimoilleen tasa-arvoisuuden nimissä yhtä kalliit ja viimeistä päälle varustellut talot. Sitä rikkaampi mies tietenkin, mitä useampi talo eli vaimo tai päinvastoin. Jos mies petti ja se tuli ilmi, saivat vaimot talon.
Mitä miehelle huomenlahjaksi - taloko? Miten olis sittenkin se miesten kultasormus sievällä timantilla. Timanttihan on ikuinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi294958Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan2574708Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä524405Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos662400Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt461828Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu241771Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont171738Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi771694Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva131442- 1051427