Ukranalaiset

Hyvin sulautuu ukranalaiset kajaanin katukuvaan,ovat silmänilo ja piristys,jospa jäisivätkin tänne🥰
12598
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Van mikä ettei

Äänestä

lisää sloboja Kainuuseen, huomenna tulee uusi lasti

Äänestä

Vois vaikka 5000-10000 ottaa turvaan😊

Äänestä

Kyllä ne ovat venäläiset neidot kauniimpia, kuin mitä ukrainalaiset. Ukrainalaiset ovat kuin kirveellä veistettyjä. Mutta kuitenkin sääli heille, sillä hehän ovat sodan uhreja? Ja tulkoot Suomeen, kun täällä kuitenkin kipeästi kaivataan maataloustyöntekijöitä. Ja marjanpoimijoita.

Äänestä
  • Poikamiesten kannattaa olla nyt skarppina, saattaa se ukrainattarillakin alkaa tekemään mieli ja antaahan ne jos äitiinsä ovat tulleet

    Äänestä

Eipä olisi moittimista. Ja heidän entiset sulhasensa ovat jo suurelta osin sodassa menehtyneitä. Tervetuloa vaan. Heillä aukenee uusi elämä täällä Suomessa. Tosin tuovat pari ukrainalaisille tehtyä lastansa mukanaan teille peräkamarinpojille. No eipähän teidän mulkkunne kulu uusia siittäessä!

Äänestä

Niin ne Raatteessakin sulautui....

Äänestä
  • Tulevaisuudessa saa pelätä että ukrainalaist tulevat ottamaan revanssin tuosta.

    Äänestä

Kunhan ei lihavat ja mahot tantat saavu.

Äänestä
  • Ala-arvoista...häpeä!!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ala-arvoista...häpeä!!

    Ei ole. Tosi on että sirot ja nätit kelpaa.

    Äänestä

Kannattaa googlettaa vaikka ukranalais missit ja tietysti oma realistinen mahdollisuus minkä maan misseihin hyvänsä..

Varsinkin jos on omassa mielessä ajatus,että mukaan lähtee missi mistä maasta tahansa..

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hyvin sulautuu ukranalaiset kajaanin katukuvaan,ovat silmänilo ja piristys,jospa jäisivätkin tänne🥰

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu