Naapurit voi olla varkaita

Anonyymi

Ostin polkupyörääni peräkärryn että saan tavaroita kuskattua ja enemmän kauppakaseja ettei tarvii montaa kertaa käydä kaupassa. No pian oli kärry varastettu varastosta. Mietin ettei kukaan ulkopuolinen sitä ole voinut viedä joten aloin epäilee naapureita. Nii kiersin talon taakse jossa parvekkeet ovat. Näinkin toisen kerroksen parvekkeella tutun kärryn. Se ei voi olla kenenkään muun kuin minun. Niinpä soitin poliisit. Naapurin perheen äiti oli sen varastanut. Pistin sitten heippalapun sinne toisen rapun ilmoitustauluun että asunnossa 8 asuu varas.

5

1088

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Muuta pois siitä vuokratalosta. Vuokra-asuntoja löytyy myös ihan omitusasunto-osakeyhtiöistä. Vuokrat ovat halvempia kun vaikka Kojaamon vastaavissa ja naapurit elättävät itsensä ihan omalla palkallaan. Hiljaista ja rauhallista, ihan kun omassa asuisi.

      • Anonyymi

        joopajoo vai että omistustaloissa on a-ryhmää kaikki ja vuokrataloissa ö-ryhmää. Varkaita on rikkaissakin, esimerkiksi valtionyhtiöiden pomot (Fortum) ryöväävät liksassaan ja bonuksissaan verovaroja, ja rikkaissa on myös kleptomaanikkoja eli harrastuksena näpistys.


    • Anonyymi

      Omistustalo yhtiöistä löytyy vuokra-asuntoja. Ja myös voi olla varkaita sekä ilkivallan tekijöitä....jopa jatkuvaa ilkivaltaa suunnattu..ja kohdistuu niihin asukkaisiin, jotka kyseenalaistavat esiintyviä, vakavia ongelmia liittyen asumiseen...sanallista uhkailua käytetty sekä myös kotirauhan rikkomista kyseenalaisilla tavoilla...talon johdolla on omahoviväki...jne..

    • Anonyymi

      Naapureihin ei voi luottaa ollenkaan. Parempi lukita kaikki kunnon lukoilla.

    • Anonyymi

      ittellä sähkömopo harrikka kuskaan sen aina hissisä 5 kerrokseen ja piän sen eteisessä ei vie varrkaat

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      80
      4356
    2. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      24
      2801
    3. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2768
    4. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      112
      2484
    5. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      17
      2479
    6. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      111
      2214
    7. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      100
      2173
    8. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      635
      2044
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1975
    10. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      34
      1908
    Aihe