Kyllä nyt perskarvat palaa iikoreilta ja pakenevat takaisin venäjälle. Nyt vain suomesta kaikki ylimääräiset aseet ukrainaan ja aitaa itärajalle.
Raketinheittimiä Ukrainaan
Anonyymi
1781
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Kyllä vaan nyt Ukrainaan kaikki ylimääräiset armeijalta käytöstä jääneet aseet samoin pohjanmaan paskalakit voisivat luovuttaa aseensa ukranaan kun heidän tuota,,,nohh jätetään tässä sanomatta
Meillä aseet pysyy omissa käsissä ei mitään juonittelua
Hornetit lähetettävä Ukrainan avuksi niin saadaan kokemusta lentäjille. Uudet koneet tulee ja Natolta saadaan tarvittaessa lisää nopealla aikataululla.
Meillä pidetään omat koneet käytössä itse.
Ilmaiseksiko kalliit koneet ja aseet pitää luovuttaa? Onko ihmiset menettäneet järkensä?????
Ne yrittää pakottaa venäjän koko maallon.
Ilmaiseksi tottakai, menevät hyvään tarkoitukseen. Fasistiryssien lyömiseen.
Jakelet vaan omiasi ilmaiseksi Suomi ei jaa meillä on omat tarpeet täällä.
Mannerheimin syntymäpäivänä lahjoitetaan hävittäjät Ukrainaan. Lentäjät ovat pelottomia ja rohkeita toisinkuin tämä paikallinen pioneeri majuri joka jo odottaa venäläisiä ja aikoo antautua.
Kyllä lännen olisi täysi syy pommittaa ensitöikeen moskova paskaksi ja sen jälkeen muut strategiset paikat kivikauteen.
Väärä järjestys! Ensin strategiset paikat ja sitten vasta Moskova ja siitä eteenpäin muita kaupunkeja kohti. Jos siis jotain pitää pommittaa.
Moskova tietysti ensin vain symbolisena eleenä ja sitten muu maa kivikauteen muutamaksi sadaksi vuodeksi pois kiusaamasta ja oikuttelemasta naapureilleen.
Jaltalla novgorodissa Pietarissa siberiassa olisi syytä vähän tehdä jotain.
Ai että ne oikein siirtyisi ja aloittaisi ydin sodan. Et taida olla kovin etevä strategi.
Suomesta ei anneta yhtäkään asetta muille meillä on itsellä puutetta niistä ja todella on.
Munatonta toimintaa länsimailta raiskaajamurhaaja maata kohtaan. Sentään Ruotsilta alkaa hellitä aseapua ja pikkuhiljaa enenevissä määrin muiltakin. Suomi ei todellakaan tule jäämään yksin eteenkään mikäli täältäkin sitä aseapua lähtee käytännössä meitäkin puolustamaan.
Briteiltä ja Usalta raketinheitin järjestelmiä Ukrainaan. Ohjuksia Saksasta ja Ranskasta sekä droneja. Pian päästään takaisin Karjalaan ja nostetaan lippu Viipurinlinnan katolle, hah hah haaa!!!...