Tämän illan uutisissa kerrottiin, että Ukrainassa on sodan aikana kadonnut 2200 lasta ! Lasten omat vanhemmat eivät tiedä, mitä lapsille on tapahtunut, ovatko lapset enää edes elossa !
Ajatelkaa, jos lapset ovat joutuneet venäläisten sotilaiden käsiin, esim. tsetseeni sotilaiden, joiden joukossa on kovan luokan rikollisia. Nämä kovat ja julmat ammatti sotilaat voivat tehdä ihan mitä tahansa lapsille: Pahoinpidellä, raiskata, kiduttaa ja lopuksi surmata. Venäläiset sotilaat ovat vieneet kaiken ikäisiä ukrainalaisia ihmisiä jonkunlaisille leireille, ehkäpä venäläiset matkivat niillä natsien keskitysleirejä !
Kaiken tämän pahuuden alkuunpanija on Venäjän presidentti Vladimir Pultin, hän on kuin mielipuoli nykyään. Viime viikolla 4 eri valtion presidentit yrittivät puhua järkeä Pultinille ja saada hänet suostumaan edes tulitaukoihin, mutta mikään järkipuhe ei tunnu tehoavan pahaan Pultiniin. Hän on diktaattori ja hän luulee voivansa tehdä ihan mitä tahansa kaikkialla maailmassa, valehdella niin paljon kuin huvittaa ja olla piittaamatta kaikista kansainvälisistä laista ja säädöksistä. Kaikkein pahinta on, ettei hän tunnu piittaavan ihmisten kärsimyksistä yhtään mitään, olivat nämä sitten venäläisiä tai ukrainalaisia eli hän on täysin epä inhimillinen epäihminen !
Ukrainan kadonneet lapset
1
76
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä sinne on kertynyt Euroopan lapsikaapparit. https://t.me/GitmoTV/17411
Venäläiset lähtivät pelastamaan noita lapsia natseilta, mutta valitettavasti median propaganda saa ihmiset uskomaan juuri päinvastaista. Itävältaan siirretyistä lapsista on kadoksissa nelisen tuhatta, eikä viranomaislla ole edes rekisteriä, keitä he ovat ottaneet vastaan. Eikä hälytä ollenkaan?
Tässä on Äiti Teresan todellinen ammatti: https://t.me/GitmoTV/17394
Hän toimitti lapsia Vatikaanille edelleenmyytäviksi. Miksi edellinen Paavi joutui väistymään? Katso kansainvälisen oikeuden arkistoista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1903554Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii572217Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3762210- 432072
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321491Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931251- 541213
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul4601202Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1211063- 591004