autokoulun opettaja, kaksi naisoppilasta ja kaksi miesoppilasta

Anonyymi

oli autokoulun opettajan kanssa isossa kaupungissa reissulla. Loppumatkasta miesoppilas sanoi "mä ostin kolmannen naisen levyn anttilan kaupasta" mitä autokoulun opettaja vastasi?

3

136

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hän sanoi: "Ai että minun levyn, sillä minä olen kolmas nainen tässä autossa. On nuo kaksi naisoppilasta ja sitten minä eli kolmas." Sillä opettaja oli nainen! Tämä on samaa sukua sille arvoitukselle, että poika ja isä olivat kolarissa ja joutuivat sairaalaan, miten oli mahdollista, että pojan molemmat vanhemmat olivat sairaalassa äiti oli siellä lääkärinä, eli kirurgi oli nainen!!! Vitsi on siinä että oletetusti lääkäri ainakin nyt korkeamman tason kirurgi on aina mies.

      • Anonyymi

        Vai miten vitussa se nyt meni se arvoitus. Eihän se tuolleen voi olla että "pojan molemmat vanhemmat olivat sairaalassa"! Ongan se äiti voinut tulla sinne vierailemaan ja tietenkin olisi tullutkin kun kuulee että perheensä ollut onnettomuudessa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vai miten vitussa se nyt meni se arvoitus. Eihän se tuolleen voi olla että "pojan molemmat vanhemmat olivat sairaalassa"! Ongan se äiti voinut tulla sinne vierailemaan ja tietenkin olisi tullutkin kun kuulee että perheensä ollut onnettomuudessa.

        Eilen se muistui mieleen että miten se meni mutta nyt taas en taida muistaa... Joo en! Miten voi olla. Tai itse asiassa se oli toissa päivänä. Jotenkin että isä oli leikkauspöydällä mutta äiti oli se kirurgi mutta se ei tietenkään käynyt muotoilusta ilmi että no nyt en taas muista yhtä sanaa joka tähän kuuluisi kompleksi ei kun mahdoton juttu sellainen paradoksi! säilyisi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      37
      1335
    2. Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?

      Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.
      Ikävä
      98
      1325
    3. Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin

      Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l
      Maailman menoa
      289
      1185
    4. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      107
      1075
    5. Oletko mokannut

      Kaivattusi suhteen koskaan?
      Ikävä
      71
      1002
    6. Mitä on eilen sattunut?

      Mitästä oli eilen illalla kylällä sattunut?
      Suomussalmi
      18
      996
    7. Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva
      Suomalaiset julkkikset
      16
      989
    8. Milloin tapasit kaivattusi

      ensimmäistä kertaa? 💸
      Ikävä
      55
      971
    9. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      172
      853
    10. Vihdoinkin lavatansseja tv:ssä - Juhannuksena tanssitaan, bändeinä Yölintu ja Komiat!

      Jes, vihdoinkin lavatansseja taas televisiossa! Keskikesän juhlaa vietetään tänä juhannuksena Tuuloksen Kapakanmäellä ju
      Tanssi
      16
      821
    Aihe