En kehtaa kysyä missään muualla, koska suurin osa kavereista ei tiedä että olemme naimisissa. Olemme siis menneet maistraatissa naimisiin kaksi vuotta sitten. Yhteiseloa takana ennen sitä useita vuosia. Tänä kesänä matka, jolta palaan erään torstain aamuna. Sitä seuraava sunnuntai olisi täydellinen päivä häille. Olisiko realistista saada häät järjestymään sillä aikataululla?
Onko mahdollista järjestää häät kolmessa päivässä?
4
798
Vastaukset
- Anonyymi
On jos ei hommaa ruokaa häihin ollenkaan.
- Anonyymi
Entä jos ne ruoat tilaisi etukäteen ja pyytää ilmoittautumisia ennen kuin lähtee matkalle? Tai jos onnistuisi laittamaan vanhemmat, kaason ja bestmanin hoitamaan asioita. Vanhemmat niitä häitä ovat kärttäneet mutta kyllä minä itsekin haluaisin pitää sellaiset. Mietin lähinnä, että paljonko aikaa tarvitaan hääparilta välittömästi ennen juhlaa. Tarkennuksena siis, että menimme virallisesti naimisiin, mutta hääjuhlaa ei ole pidetty.
- Anonyymi
Siis ainahan häät tai muut juhlat järjestetään ihan parissa päivässä. Suunnitellaanko niitä vuosi vai kuukausi on itseasiassa ihan yksi lysti.
Joku tekee ruuan, toinen kakut ja kolmas ohjelman ja neljäs juomat. Siinä se. - Anonyymi
Tottakai voi! ilmoittakaa vain vieraille ennen matkalle lähtoänne tuosta päivästä. Antaahan se heille muutaman päivän järjestää omia aikataulujaan.
Voitte aina pitää häät nyyttikesteinä, kuten edellinenkirjoittaja ehdotti.
Tai sitten tilaat ateriat ( ei missään tapauksessa tarvitse olla viiden ruokalajin menu! Pääruoka ja jälkiruoka riittää.) edeltäpäin ja pyydät kotiinkuljetuksen silloin kun sinulle sopii.
Ellette halua viedä koko konkkaronkan ravintolaan aterioimaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Zelenskyi ei suostunut nöyrtymään Trumpin ja Vancen edessä, siksi meni pieleen
Trumppia täytyy imarrella, silloin homma toimii aina. Tähän Zelenskyi ei suostunut.6565430Harmi että
Pidät niin vastenmielisenä. Olen minäkin välissä ollut ihan kamala sinulle ja ihmetellyt miten voit minusta tykätä. Se o212377- 1141637
Trump näytti slipoveri-ukolle kaapin paikan!
Slipoveri-ukko Ukrainan presidentti Volodimir Selenskyi meni tapaamaan valkoiseen taloon Trumppia ilman kunnon tuliaisia2391620- 931487
En rehellisesti usko et oisit
Sekuntiakaan oikeasti mua kaivannut. Tai edes miettinyt miten mulla menee. Jotenkin todennäköisesti hyödyt tästäkin jos231426Nainen, olet jotenkin lumoava
Katselen kauneuttasi kuin kuuta, sen loistoa pimeässä. Sen kaunis valo on kaunista sekä herkkää ja lumoavaa. Olet naisel681185Näin sinusta taas unta!
Unessa olin pakahtuneesti rakastunut sinuun. Olimme vanhassa talossa jossa oli yläkerran huoneissa pyöreät ikkunat. Pöly91163Kun Zele jenkeissä kävi
Enää ei Zele saanutkaan miljardeja ilmaista rahaa niin helposti. Läksyttivät oikein kunnolla pientä miestä ja joutui poi3241150Suomennettua: professori Jeffrey Sachs avaa Ukrainan sodan taustat luennollaan EU parlamentissa
Jeffrey Sachs on yhdysvaltalainen ekonomisti. Sachs toimii Columbian yliopiston The Earth Instituten johtajana. Aiemmin3241136