Mies hakee A-paikasta roskisesta pussukoita ja vie autolla muutaman kilsan päähän B-paikan roskikseen. Ihmeelistä touhua. Muutaman vuoden oon huomannut hänen tekevän tätä. No eläkkeellä on aikaa harrastella roskis hommii.
Roskakuski pikku-pena.
Anonyymi
7982
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
En tiedä mistä tai kestä puhutaan mutta tuo tapa on tuttu. Tunsin kaverin joka vei kotoaan roskapussit mökilleen asti koska oli joutunut tilaamaan sinne roskiksen jonkun lain tai jonkun pakottamana. Jos kotona ei ollut roskaa se haki taloyhtiön roskiksesta muutaman pussin ja vei ne mökilleen. Tarkoitus oli kai että roskayhtiö joutuisi myös töihin kun kerran pakottivat pöntönkin tilaamaan mökkitien varteen.
Auttaa yhtä varatonta perhettä. On pelattu omat ja toisten varata savuna ilmaan. Säästö se alkaa roskapussistakin joka viedään toisen roskiseen. Hyvä et on auttavaisia ihmisiä vielä.
Aikoinaan herra järjesti konsertteja ja muuta ohjelmaa. Nyt eläkeläisenä ei vissiin aika riitä.
Puoluetoveri tarvis tukikonsertin.
Se joka pelasi omat ja muiden rahat?
Olen huomannut myös. Monta kertaa päivässä kuskailee. Jopa melkein asuvat siellä. Mennessä viedään prisman kassit täynnä ruokaa ja lähtiessä roskat. Ja niitä ajellutetaan pitkin kaupunkia etsien tyhjää roskista. Asukkaat joita hän avustaa käyttävät vanhuksia hyväksi. Tosi surullista seurattavaa.
Bongasin kyseisen herran prisman p-paikalla. Oli varmaan rouvaa käyttämämäs kaupoilla ja itse asioi puna kylttisessä marketissa. Oli sen verran salaperäistä touhua. Ei ainakaan roskiskeikka. -paavali-