Oon 18v poika ja toivoisin löytäväni jostain joskus poikaystävän. Pojan jonka kanssa jakaa elämääni, ja siis ylipäätään seurustella.. en ole koskaan vielä seurustellut. Olis niin ihanaa jos löytäisin jostain söpön poikakaverin😍 Ei oo aikasempaa kokemusta.
Oon miettiny että jos jostain löytäis ees yhen illan juttuja yms, olis kiva. En haluaisi jäädä neitsyeks🙁
En tykkää alkoholista/päihteistä eli baareissa käynti ei tule kyseeseen. Jostain syystä en myöskään tykkää ajatuksesta saada poikakaveri jonkun tinderin kautta yms. En ihan tiedä miksi - en vain tykkää. Nope.
Tykkään söpöistä, hoikista/urheilullisista pojista 16-20v. Ite oon kans hoikka mutten pahemmin urheile. Tosin tykkään seurata sitä televisiosta ja myös muista televisio/Netflix-sarjoista pidän. Oon rauhallinen ja sanoisinkos "espanjalaistyyppinen".😆
Olen mielestäni ihan normaalin näköinen, jotkut on sanonu mua söpöksikin. Mutta jostain syystä oon jäänu yksin :( ehkä vika on siinä etten oo yrittäny tarpeeks - en osaa sanoa. Olis kuitenkin kiva jostain löytää jotain juttua. Ja kun tuossa nyt mainitsin tuon Netflixin - odotan Young Royalsin toista kautta! Montakoha kuukautta siinäki viel menee.?😂
Kunpa löytäisin poikakaverin! :/
10
295
Vastaukset
- Anonyymi
Haluun jostain poikaystävän!🥺😟
- Anonyymi
Jos et tee mitään ei tilanne muutu. Sun täytyy keksiä jotenkin mistä löytäisit. Muuten 98% todennäkösyydellä jäät yksin. Voithan sä mennä esim. homobaariin ja ottaa alkoholittomia juomia? Ne on iha hyviä!
Tsemppiä😟 - Anonyymi
Ala treenata jotain urheilua vaikka uintia ... suihkussa sä voit katsoa katsooko kukaan sua. Ja jos joku alkaa puhua sun kanssa niin vastaa ihmeessä sille, älä oo hiljaa.
- Anonyymi
🙂hyvä idea🦊 kiitti
- Anonyymi
Mut en tiiä onko musta ihan esim. uimahalliin. Haluisin kyllä mut mulla on myös sosiaalisten tilanteiden pelko/jännitys. Oon ajellu kaikki karvat jaloista pois, uimahalleissa ei saa käyttää uimashortseja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mut en tiiä onko musta ihan esim. uimahalliin. Haluisin kyllä mut mulla on myös sosiaalisten tilanteiden pelko/jännitys. Oon ajellu kaikki karvat jaloista pois, uimahalleissa ei saa käyttää uimashortseja.
ei siellä uimahallissa kukaan sun jalkakarvoja katso....ja ei siellä tarvii olla sosiaalinenkaan, mutta se olis vähä eduksi jos etsii vähäänkään seuraa, joten muuta pikkuhiljaa taktiikkaa !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mut en tiiä onko musta ihan esim. uimahalliin. Haluisin kyllä mut mulla on myös sosiaalisten tilanteiden pelko/jännitys. Oon ajellu kaikki karvat jaloista pois, uimahalleissa ei saa käyttää uimashortseja.
kaikki on nuorena vähän jännää ja pelottavaa, mutta kyllä sitä rohkeutta tulee kun ikää tulee enempi ja löytää myös kumppaneita.... nou hätä ! ei kannata olla huolissaan ku oot niin nuorikin vielä.
- Anonyymi
Jännittäminen katoaa kun juttelet usein ihmisten kanssa. Jos sä olet aina yksin, niin jännittäminen vaan lisääntyy. Ja jos sä et haluu uida, niin käy katsomassa urheilukilpailuja. Ihan sama mitä urheilua kun vaan käyt.
- Anonyymi
ota reilusti yhteyttä KIK gaykallu
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka1303089EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje381467- 1041319
Empaattisuus ja suoruus.
Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi1351057Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas1621047Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta3661037- 60977
Sijaiskasteet kuolleitten puolesta
Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j373949- 41777
Sä saat mut tuntemaan
Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne22753