Asiallinen ketju on poistettu.
Jossa kerrottiin syitä inhota koiria, eli meteli ja reviirin puolustaminen ja muiden elöinten tappaminen isämnälle, ei niinkään syödäkseen. Metsästys. Laumassa takaa ajo.
Louskutus
Räksytus
Muiden pelottelu haukkumalla
Jossa kerrottiin syitä inhota koiria, eli meteli ja reviirin puolustaminen ja muiden elöinten tappaminen isämnälle, ei niinkään syödäkseen. Metsästys. Laumassa takaa ajo.
Louskutus
Räksytus
Muiden pelottelu haukkumalla
Vastaukset 12
Vanhimmat
Haha 😁
Eihän täläiseen ketjuun tuu valvomaan kukaan muu kuin koiraihminen ja se poistaa kaikki huonot koirajutut.
Aloittaja on asialleen omistautunut
koiraihmiselle on musaa koiran haukunta ja ärsyttävää linnun laulu
Onko, kerro toki lisää.
Ainakin suomenlapinkoira kasvattajat, jotka uhkailee kasvattajien ostajia. Oli yksi tuosta netti käytöksestään saanut myös tuomion... joku kunnianloukkaus
Niin varmaan hah hah haa
Ootas etin linkin
Kasvattaja ei ota vastuuta jos pentu ns. Viallinen parempi olla ilman koiraa.
Kyllä kunnon kasvattaja vastaa useimmista vioista, ei tietenkään kaikista.
Kirjoitustaito olisi plussaa.
Siinä ole hyvä https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/itasuomalainen-koirankasvattaja-on-uhkaillut-ja-levittanyt-loukkaavia-vaitteita-jo-vuosia-lahestymiskielto-kahta-lasta-kohtaan-jalleen-uudet-tapaukset-syyttajalla/8350210
Faktaa
Ennen koiraa pidettiin sen hyöty tarkoituksessa, metsästys ja vahti.
Nykyään koiraa pitävät ovat terapian tarpeessa ja hankkivat koiran sen vuoksi.