A ensinnäkki on koivun siitepölyaika,B ei se pöly mihinkään hakkaamalla häviä.C eikä nyt oo talvi pakkaset mihin kuolisi pölypunkit.Imurilla ne pölyt lähtee ja karvat teipillä.
Ihan turhaa niitä mattoja tamppaatte.
Anonyymi
5
1558
Vastaukset
- Anonyymi
On oikein tutkittu ja mitattu juttu tästäkin mattojen hakkaamisesta.
Imurilla lähtee n, 60% maton pölystä ja ulkona matto piiskalla 80%
Joten mutu jutut voi jättää omaan arvoonsa.- Anonyymi
Osta parempi imuri!
- Anonyymi
Sulla on vanhaa tietoa. Nykyaikaset imurit on tehokkaat.
- Anonyymi
Monet näyttää patoutuneen raivonsa ja muut ongelmansa purkavan mattoparkoja pieksämällä ,niin ja mukavahan sitä läpsytystä on yövuorosta tulleen kuunnella aamuvarhain kun pitäis vähän nukkua.
- Anonyymi
Suorastaan jokku kiusallaan niitä muka tamppaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3904424Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483779Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit163622KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1132790Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92451Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212272Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511942Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181908- 1221855
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241429