Ei sieltä saanut naisseuraa yöksi kainaloon. Tinteri paljon parempi ja halvempi. Eikä tarvi kiemurrella käden yli ja ali.
Lopetin tansseissa käynnin
Anonyymi
16663
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Naisen standardikuviota ei mistään kainalosta kannatakaan etsiä.
Joopa joo.
Lavatanseissa käynnille pitää olla muitakin perusteita kuin vain "seuran" haku.
On paljon ihmisiä joille musiikki ei mene kroppaan asti. Tällaiset ihmiset eivät varmaankaan käy usein tanssilavoilla tai harrasta paritanssia. Toki lavoilla voi käydä satunnaisesti ihmisiä katselemassa lavatunnelmaa.
Jotkut eivät edes välitä koko musiikista tai kuuntelevat vain määrätyn tyylistä musiikkia.
Nykyään Tinderi on melko suosittu. Moni on jättänyt senkin alkukokeilun jälkeen, koska sopivaa seuraa ei ole sieltäkään löytynyt. Itse en tunne Tinder sovellusta sen kummemmin.
Eipä lavoilla mitään uutta kuule tai nää. Samat humppajyrät ja muoviprinsessat loilottavat iänikuisia "hittejään" ja bändi seisoo naama norsunveellä lappuja tuijottamassa. Onpa ylevää.
Kyllä varmasti kallistuneet liput ja polttoaineet verottaa paljon tanssi reissuja. Ja Tinteri toki myös vaikka haetaanko lavoilta enää mitään seuraa.... Uusimpia kiemuroita vaan sykemittaria tarkkaillen.
Lavatansseissa tapaa sentään saman harrastuksen parissa olevia ihan fyysisesti, ja tinderissä tapaa sitten ihan kaikenlaisia ihmisiä ilman ikä-sukupuolirajoituksia. Valtava ero, siksi minä valitsen tanssit!
Ihan ok harrastus näin Koronasulkujen jälkeenkin. Tosin nykyään katselen orkestereita jotka vetää omanikäistä porukkaa.
Olen löytänyt muutakin uutta harrastettavaa.
Lauantaina ensin mökille huuhailemaan, saunaan ja uimaan. Mittarissa lähes hellelukemat. Siitä sitten lavalle ... kun ilta viilenee.
Minäkin valitsin tinterin. Se steriilimpää kun ei ketään tarvitse livenä nähdä. Ei tartu lunssat eikä sukupuolitauditkaan. Ajoissa pääsee nukkumaan eikä tarvitse yökausia ajella, jytäillä ja hiki päässä rakastella.
Minusta on kätevämpää kun pääsee vähän testaamaan miltä se vartalo tuntuu. Steriilit jutut ei oo mun juttu.
Tinderissä on tullut oltua ja olen huomannut sen, että siellä aktivoituu näytölle samat tyypit yhä uudestaan. Ei siis käy flaksi, uudelleen tarjontariviin vain. Turha luulla jonkun tinderin olevan SE väylä josta takuuvarmasti seuraa löytää.
Tansseja paremmin kumminkin.
Tansseista löytyy paremmin
Nettihommat eivät sovi kaikille. Pitäisi onnistua valokuvissa, tekstin laatimisessa jne. Eihän kaikki löydä baaristakaan seuraa, kun siinäkin on vähän oma tyylinsä.
Pistä Tinderiin profiilikuvaksi iso seteli. Kyllä seuraa löytyy.
Jos yksi seteli ei riitä niin pistä koko nippu 😅.
Se on varmaan tyypistä kiinni.. lapsettomana (maailmalla) aikuisena miehenä saan kyllä seuraa ympäri maan, niin lavoilta, tinderistä kuin muualtakin.. en hae mitään parisuhdetta ja seuraa löytyy niin vapaista kuin varatuista, vapaat vaan tahtoo elätellä liian suuria ja jäädä roikkumaan.
Hyvä tyyli ! Mulla ihan sama kun lapsi on jo aikuinen !