LADEC - vihdoin pääsee kehittymään!!!

Anonyymi

tämä kuninkaallisen taivaallista saamattomuutta edustava Jukka Rantanen lähtee, uutinen on todella hyvä koko Päijät-Hämeen alueelle! yli 9 vuotta on tuo mies varannut omalle tilipussilleen todella kannattavan tekemisen paikan, jossa sitten ei muuta olekaan tapahtunut tuona aikana, jarrumies eikä muuta. Fazer saatu Lahteen - hehhee - ottakaapa selvää mitä tämä on tehnyt asian eteen. On kyllä Lahdelle hyvä asia että kaupunki on tehnyt riskisatsauksen Kujalaan. Niitä hedelmiä nyt poimitaan, tällä saamattomuuden huippua edustavalla Jukka Rantasella ei ole edes viime metreillä roolia, kovin vaatimatonta on todella. MUTTA, nyt on taas mahdollisuus että LADEC olisi jotain enemmän kun suojatyöpaikka, yli 9 vuotta siihen meni tämän kanssa.

4

1135

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En tunne Rantasta mutta aika riskialtis rekrytointi Finn-Sonicille tuo on. Nyt pitäisi saada tuotantoon satsatut panokset alkaa tuottaa voittoakin. Ladecissahan oli tarkoitus vain käyttää määrärahoja. Henkilökuntakin lähinnä akateemista väkeä joka ei muualta enää töitä saa.

    • Ei ole Finn Sonic paljon rekrytointiin panostanut, kun tämmöisen kaverin bongasi johtajaksi. TYämän käsissä on asiat jääneet seisomaan ja menetetty aluekehittämisessä on paljon. Niin teollisuuden un logistiikankin yhteisölle luontuvat kehitystyöt on kerrassaan jääneet syntymättä ja ennen tätä häiskää olemassa olleet prosessit kaatuneet pois alueelta. Hyvä Jukka RAntanen!! Tämä Finn Sonic in tekemä rekrytointi on aluekehitykselle niin hyvä teko, että yhtiö pitäisi palkita vuoden aluekehittäjänä. Lahtelaiset poliitikot eivät olisi saaneet aikaan edes tämän poistamista elinkeinoyhtiön riveistä, ei edes näillä "näytöillä".

      • Anonyymi

        Edellinen vei sanat suusta! ei voi muuta sanoa


    • Anonyymi

      Kuinkahan monta kertaa tuonne Ladecin nettisivuille on valokuvattu koko henkilökunta? Olisko nämä jo mittaushistoriani kolmannet kuvat? Vaikka onkin varsin pieni kulu niin kuitenkin satasia tai tuhansia euroja verovaroja aivan toisarvoiseen asiaan. Koko organisaatio on täynnä abstraktia hanke-huuhaata jonka tuottaman lisäarvon mittaaminen tehdään keksimällä sopivia, oikeansuuntaisen tuloksen tuottavia lukuja.
      Vaikuttaa todellakin siltä että tuonne on pesiytynyt tyhjäntoimittajia jotka keräilevät kaikki eriväriset post-it -laput ja järjestelevät niitä pöydillään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      257
      3639
    2. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      133
      2608
    3. Nyt jäi velat perimättä

      Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta
      Jämsänkoski
      16
      2112
    4. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      351
      1900
    5. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      227
      1898
    6. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      57
      1468
    7. Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."

      RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita
      Tv-sarjat
      49
      1424
    8. Mitä tekisit jos kaivattusi olisi

      humalassa, kun tapaat hänet jossain seuraavalla kerralla?
      Ikävä
      111
      1150
    9. Rakkauden kesä 2025

      Oletko valmis? 🥰
      Ikävä
      103
      1147
    10. Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?

      Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan
      Ähtäri
      72
      1143
    Aihe