mustekasetti.com

Anonyymi

Muilla kokemuksia kyseisestä yrityksestä?
Lähettivät väärät tuotteet ja eivät ota vastuuta tästä .. en suosittele kenellekään tilaaamista tästä yrityksestä

7

4710

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Todista ettet itse tilannut vääriä.

    • Anonyymi

      Kokemukset on se, että pari/kolme kertaa kun tilasin, niin tarvikepatruunat pelitti ihan ok ja ei ollut moitetta. Sitten tuli tilauksessa satsi patruunoita tilattua noin 5-6 kpl, niin noin puolet ei toiminut ollenkaan. Ovat kyllä täysiä patruunoita ja uusilta vaikuttavat, mutta kone ei tunnista. En jaksanut ruveta kättä vääntämään vaan käytin ne patruunat mitkä toimi ja tilaillut muualta. Viimeksi tilasin Amazon.de noin 25 € hinnalla jonkun 18 patruunaa, joista taisi 90-95 % kaikki toimia.

      Mustekasetti.comin hienot ohjeet ja arvaa olinko tehnyt kaikki temput ennen kuin otin heihin yhteyttä?

      "Epsoneissa uudet kasetit pitää joskus "nollata" jotta laite tunnistaisi ne oikein.

      Kokeilkaa seuraavaa toimenpidettä:

      1. Asenna uusi kasetti ja kytke virta pois tulostimesta

      2. Pistoke pois seinästä, irroita myös tulostinkaapeli

      3. Odota muutama minuutti

      4. Kytke kaapelit ja käynnistä tulostin


      Ota lisäksi laitteen ohjeilla puhdistustoimenpide."

    • Mustekasetti.comista ostamallani mustepatruunalla tehdyt tulosteet haalistuivat ruskeiksi muutamassa viikossa.

      Reklamoin sinne tulosteiden valonkestosta. Mustekasetti.comin aspa vastasi: ”Tavanomaisilla mustesuihkuväreillä tulostettuja kuvia ei ole tarkoitettu pidettäväksi päivänvalossa ollenkaan. Ne on tarkoitettu pidettäväksi valokuva-albumissa. Kaseteissa itsessään ei ole vikaa.”

      Nettimyyntisivullaan ostamani kasetin kohdalla Mustekasetti.com pyytää: ”Ole ensimmäinen tuotteen arvostelija”. Niinpä kirjoitin sinne arvosteluni:

      ”VAROITUS. Tällä musteella tehdyt tulosteet eivät kestä päivänvaloa. Ne on tarkoitettu pidettäväksi vain valokuva-albumissa. Päivänvalossa seinällä tulosteen musta väri haalistuu muutamassa viikossa tai kuukaudessa ruskeaksi tai jopa oranssiksi, tulostuspaperista riippuen. Suorassa auringonvalossa jopa muutamassa päivässä.”

      Mustekasetti.com ei julkaissut arvosteluani, eikä vastannut enää sähköpostiinkaan.

      Mielestäni myyjän on kerrottava jo tuotetiedoissa, jos tulosteet on tarkoitettu käytettäväksi vain albumissa. Muitten testaamieni musteiden tulosteet ovat kestäneet vuosikausien esilläpidon päivänvalossa seinillämme.

      Mustepatruunan heikon laadun tarkoituksellinen pimittäminen on mielestäni ostajan harhaanjohtamista.

      • Anonyymi

        Vastaus
        Meillä on käytössämme asiakashallintakeskus, johon saapuvat kaikki postit, jotka voivat myös automaattisesti integroitua tilaukseen, joita ne koskevat. Järjestelmä laajenee myös puheluihin. Arkistoistamme ei löydy sanahaullakaan asiaan liittyvää. Mutta noin yleisesti ottaen musteen pitää olla nimenomaan pigmenttipohjaista, jotta saavutetaan paras mahdollinen kestävyys.
        Mustekasetti.com


    • Anonyymi

      En suosittele, toimituksesta puuttui yksi värikasetti, enkä useista reklamaatioista sitä koskaan saanut. Vastaus viestiinkin kesti monta viikkoa, sitten ei enää edes vaivauduttu vastaamaan.

    • Anonyymi

      Tilasin laserkasetin jolla piti tulostaa 6000 sivua, tyhjeni 750 sivun jälkeen. Onko tästä kokemusta kellään?

    • Huonot kokemukset: lähettivät kasetin, joka ei vastaa tilausta eli kasettia ei voi edes asentaa kirjoittimeen! Eivät vastaa soittoihin, eivät ota vastaan puheluita eikä tuotetta voi edes palauttaa myymälään!
      Todella ala-arvoista asiakaspalvelua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      129
      2228
    2. Ajattelen sinua nyt

      Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu
      Ikävä
      26
      1868
    3. Vaistoan ettei sulla kaikki hyvin

      Odotatko että se loppuu kokonaan ja avaat vasta linjan. Niin monen asian pitäisi muuttua että menisi loppu elämä kivasti
      Ikävä
      12
      1429
    4. Yritys Kannus

      Mää vaan ihmettelen, julkijuopottelua. Eikö tosiaan oo parempaa hommaa, koittas saada oikeasti jotain aikaiseksi. Hävett
      Kannus
      12
      1297
    5. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      70
      1221
    6. Oletko täällä mies?

      Mitä mietit? ❤️ varmistan vielä, että onhan kaikki ok meidän välillä?
      Ikävä
      93
      1048
    7. Mies kadonnut

      Kukas siellä kolarissa on kadonnut
      Kolari
      17
      937
    8. Eikö ole jo ihan sama luovuttaa

      Meidän suhde ei ikinä toimisi.
      Ikävä
      88
      903
    9. Kuin sonnilauma

      Taas on Virkatiellä kova meteli keskellä päivää. Ei siinä kyllä toisia asukkaita yhtään ajatella. Tullaan yhden asuntoon
      Kuhmo
      17
      800
    10. Syrjintäskandaali Lieksan kaupungin johdossa

      Ylen valpas toimittaja kirjoittaa: Lieksan kaupunki kieltäytyi hyväksymästä Vihreiden venäläistaustaista ehdokasta Lieks
      Lieksa
      115
      741
    Aihe