mustekasetti.com

Anonyymi

Muilla kokemuksia kyseisestä yrityksestä?
Lähettivät väärät tuotteet ja eivät ota vastuuta tästä .. en suosittele kenellekään tilaaamista tästä yrityksestä

7

4627

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Todista ettet itse tilannut vääriä.

    • Anonyymi

      Kokemukset on se, että pari/kolme kertaa kun tilasin, niin tarvikepatruunat pelitti ihan ok ja ei ollut moitetta. Sitten tuli tilauksessa satsi patruunoita tilattua noin 5-6 kpl, niin noin puolet ei toiminut ollenkaan. Ovat kyllä täysiä patruunoita ja uusilta vaikuttavat, mutta kone ei tunnista. En jaksanut ruveta kättä vääntämään vaan käytin ne patruunat mitkä toimi ja tilaillut muualta. Viimeksi tilasin Amazon.de noin 25 € hinnalla jonkun 18 patruunaa, joista taisi 90-95 % kaikki toimia.

      Mustekasetti.comin hienot ohjeet ja arvaa olinko tehnyt kaikki temput ennen kuin otin heihin yhteyttä?

      "Epsoneissa uudet kasetit pitää joskus "nollata" jotta laite tunnistaisi ne oikein.

      Kokeilkaa seuraavaa toimenpidettä:

      1. Asenna uusi kasetti ja kytke virta pois tulostimesta

      2. Pistoke pois seinästä, irroita myös tulostinkaapeli

      3. Odota muutama minuutti

      4. Kytke kaapelit ja käynnistä tulostin


      Ota lisäksi laitteen ohjeilla puhdistustoimenpide."

    • Mustekasetti.comista ostamallani mustepatruunalla tehdyt tulosteet haalistuivat ruskeiksi muutamassa viikossa.

      Reklamoin sinne tulosteiden valonkestosta. Mustekasetti.comin aspa vastasi: ”Tavanomaisilla mustesuihkuväreillä tulostettuja kuvia ei ole tarkoitettu pidettäväksi päivänvalossa ollenkaan. Ne on tarkoitettu pidettäväksi valokuva-albumissa. Kaseteissa itsessään ei ole vikaa.”

      Nettimyyntisivullaan ostamani kasetin kohdalla Mustekasetti.com pyytää: ”Ole ensimmäinen tuotteen arvostelija”. Niinpä kirjoitin sinne arvosteluni:

      ”VAROITUS. Tällä musteella tehdyt tulosteet eivät kestä päivänvaloa. Ne on tarkoitettu pidettäväksi vain valokuva-albumissa. Päivänvalossa seinällä tulosteen musta väri haalistuu muutamassa viikossa tai kuukaudessa ruskeaksi tai jopa oranssiksi, tulostuspaperista riippuen. Suorassa auringonvalossa jopa muutamassa päivässä.”

      Mustekasetti.com ei julkaissut arvosteluani, eikä vastannut enää sähköpostiinkaan.

      Mielestäni myyjän on kerrottava jo tuotetiedoissa, jos tulosteet on tarkoitettu käytettäväksi vain albumissa. Muitten testaamieni musteiden tulosteet ovat kestäneet vuosikausien esilläpidon päivänvalossa seinillämme.

      Mustepatruunan heikon laadun tarkoituksellinen pimittäminen on mielestäni ostajan harhaanjohtamista.

      • Anonyymi

        Vastaus
        Meillä on käytössämme asiakashallintakeskus, johon saapuvat kaikki postit, jotka voivat myös automaattisesti integroitua tilaukseen, joita ne koskevat. Järjestelmä laajenee myös puheluihin. Arkistoistamme ei löydy sanahaullakaan asiaan liittyvää. Mutta noin yleisesti ottaen musteen pitää olla nimenomaan pigmenttipohjaista, jotta saavutetaan paras mahdollinen kestävyys.
        Mustekasetti.com


    • Anonyymi

      En suosittele, toimituksesta puuttui yksi värikasetti, enkä useista reklamaatioista sitä koskaan saanut. Vastaus viestiinkin kesti monta viikkoa, sitten ei enää edes vaivauduttu vastaamaan.

    • Anonyymi

      Tilasin laserkasetin jolla piti tulostaa 6000 sivua, tyhjeni 750 sivun jälkeen. Onko tästä kokemusta kellään?

    • Huonot kokemukset: lähettivät kasetin, joka ei vastaa tilausta eli kasettia ei voi edes asentaa kirjoittimeen! Eivät vastaa soittoihin, eivät ota vastaan puheluita eikä tuotetta voi edes palauttaa myymälään!
      Todella ala-arvoista asiakaspalvelua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      69
      2703
    2. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      63
      2644
    3. Muutama syy

      Sille miksi IRL kohtaaminen on hänelle vaikeaa
      Ikävä
      68
      1782
    4. Onko kaivatullasi

      Hyvä vai huono huumorintaju?
      Ikävä
      24
      1617
    5. Estitkö sä minut

      Oikeasti. Haluatko, että jätän sun ajattelemisen? :3
      Ikävä
      20
      1540
    6. Tykkään susta

      Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä
      Ikävä
      9
      1470
    7. Onko kaikki hyvin, iso huoli sinusta

      Miten jakselet? Onko sattunut jotain ikävää. Naiselta
      Ikävä
      15
      1382
    8. Millainen meno

      Viikonloppuna? Mulla hirvee vitutus päällänsä. Onko muilla sama tunne??
      Ikävä
      38
      1233
    9. Onko meillä

      Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko
      Ikävä
      8
      1197
    10. Tiedätkö tykkääkö

      Kaivatustasi siinä mielessä joku muukin kuin sinä itse
      Ikävä
      37
      1180
    Aihe