Poliisit liikennettä valvomaan!

Anonyymi

Poliisien pitää jalkautua valvomaan liikennettä, jalankulkijoita ja pyöräilijöitäkin.

Ei ole liikennesääntöjen mukaista, että yli 12-vuotias ihminen ajaa polkupyörällä pitkin jalkakäytäviä. Samoin olisi syytä puuttua jalankulkijoihin, jotka eivät ylitä katua suojatietä käyttäen, vaan menevät mistä tahansa kadun yli muuta liikennettä huomioimatta.

5

734

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Samalla pitäisi myös vahtia, että mitä kukakin suuhunsa laittaa, sillä sairaalahoidot tulevat yhteiskunnalle liian kalliiksi. Valvotaan myös sitä, että ihmiset liikkuisivat tarpeeksi. Asetetaan jokaiselle älypuhelimeen henkilökohtainen aikalukko.

    • Anonyymi

      Jos lähdettäisiin siitä, että internet poistettaisiin tavan kansalaisilta. Ihan sillä, että ennen uskallettiin sanoa päin naamaa jos näki epäkohtia ulkona eikä itketty missään internetissä kun sitä ei ollut.

    • Anonyymi

      Yli vaan. Mä ainakaan jaksa jarrutella jos joku ottaa itse tietoisen riskin toiminnassaan.
      Sama koskee myös fillaristejä jotka luulevat että haudassa ollessa on hyvä olla kun oli väärässä kun ajoi auton alle 😂😂😂

    • Anonyymi

      entäs kaahaava moottoripyörä? keulii ja kaasuttelee joka paikassa muista välittämättä

      • Anonyymi

        No yli vaan


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      177
      11198
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      54
      5328
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      46
      2565
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      37
      2256
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1781
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      43
      1675
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      31
      1320
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      36
      1265
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      1086
    10. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      112
      1014
    Aihe