Kiinassa 11 000 000 nuorta ilman työtä.
Jos kaikki kiinalaiset saisivat työtä, niin maailmasta loppuisi työ.
Kiinan uuden työttömyyspolitiikan kulmakivi olisi ollut toisinpäin kuin luultiin
JÄÄDÄ KOTIIN TOIMETTOMAKSI.
Maailma on vaarassa tuhoutua ylityöhön.
Kiinalaisten on viisasta oppia olla tekemättä työtä
Anonyymi
3
311
Vastaukset
- Anonyymi
Grigori Lobovin on aika ryhtyä homoksi ja valita poikakaveri, jonka kautta saada oleskeluviisumi. Sen nykyään helpompi kuin löytää työtä.
- Anonyymi
Jo on paljon kiinalaisia. Miten sikiävät niin paljon. Monta miljoonaa on ympäri maailman. Ei pidä auttaa kiinalaisia ostamalla heidän tuotteita yltyvät vaan sikiämään.
- Anonyymi
Korona vaan leviää heh heh ei mitään väliä. Varokaa kiinasta tulevia voi vielä levitä koti suomeen .ei hitto taasko tänne tuli tauteja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2578940IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3116227Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661330Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?71290- 1091101
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.78949Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60857Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43768MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk310680Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23676