No mikä ihe se nyt on, kun melkein kaikki kansat maailmanssa pitävät hänen tekoaan yhtenä suurena ihmeenä. ja ihmehän sen onkin.
MIKSI JUMALA ON PYSYTELLYT TAIVAASSA NÄMÄ VIIMEIST 2022 VUOTTA?
5
247
Vastaukset
No eihän kukaan nyt tosta noin vaan "pamahda paksuksi" jostain hiton pyhästä hengestä.
- Anonyymi
hehhe =)
- Anonyymi
ylitit jo oman itsesi. Vitsien taso sen kuin vain paranee ja jalostuu.
- Anonyymi
tässä jumala vitsi; miten on mahdollista että jumala loi loimaan(kaupunki suomessa)?? Koska raamatussa sanotaan "Jumala loi maan".
Mitä tulee jumalaan ja kreationismiin niin en itse usko, mutta minä uskon että fyysisen elämän jälkeen on toinen taso eli uskon että sielu lähtee ihmisestä ja eläimestä, kaikista elävistä olennoista toiselle tasolle. Mulla on tästä melkeinpä 100% varma kokemus/fakta. En kerro siitä kokemuksesta enempää. Tuskinpa olen ainoa ihminen maailmassa jolla on tällainen kokemus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774412Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k112323- 1681517
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2431446- 1211301
- 1151227
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil721149Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik81116- 611038
- 35946