Kuningattarelle. Milloinkahan voitaisiin nähdä?
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 64
Vanhimmat
Laita kirjekyyhkyn mukana sulkakynällä kirjoittamasi viesti tulemaan. Vastaan asap.
Hevonen jo tuolla odottaa, mutta prinssiä sen lähettyvillä ei ole näkynyt, joten milloin tulet ratsulle sinä prinssini?
Missähän se hepo mahtaa sijaita? Pitäisi kyllä joku päivä tulla. Ratsastettaisiin yhdessä auringonlaskuun. 😊
Tuossahan se on jalustalle itsensä nostanut raukkavaan ei radalle pääse.. olisiko päicä vaikka toivoa täynnä?
Kaikki päivät ovat toivoa täynnä. 😊
Roikutko nyt ihan oikeasti taas tässä yksinäisen miehen soolokirjeketjussa ja höpöttelet yhä vaan sekavia ja epätoteen peeustuvia jostain jalustalle itsensä nostaneesta katkeruutta täynnä? Ihmisestä jota et rivien välistä löydä etkä tule löytämään. Ja mistä radalle pääsemisestä oikein puhut kun juuri sinä se gtunnut olevan joka ei pääse täältä maalittamasta minnekään. Mahtaa olla karseaa keräillä kasvoja näiden kiihkeiden viikonloppujen jälkeen ja mennä pokalla ihmisten eteen kun ne ei varmaankaan halua ottaa kantaa
Ei tämä ketju ollut tällaisia sekohöpötyksiä varten ollenkaan... Ihan oikeasti nyt. Minä jätän kohta palstan kokonaan. Täällä lähtee vaan järki. Ei täällä tavoita neitoa, eikä hommat etene kuin korkeintaan ottaa takapakkia. En enää tunnista häntä mistään omista aloituksistakaa, jos niitä on edes tekemässäkään koskaan. Kaipasin ihan oikeasti ihmistä ja te pölisette ihan omituisia. Tehkää omat ketjunne.
Kovin epätodennäköiseltä valitettavasti tuntuu, että hänet täältä löytäisit. -sivusta
Ei sitten. Toivottavasti ihastun vielä joskus uudelleen (todennäköisesti en). Ei näin vahvasti ihastuta montaa kertaa elämässä. Ja sitten sekin oli tässä...
Höh, tuo sana "täältä" ei nyt viitannut koko maapalloon, vaan tähän palstaan, kyllähän hän jostain löytyy. -se sivusta
Tiedän, ettei häntä kiinnosta seurani. On kielletty lähestymästä häntä yms. Mutta luulin oikeasti hänen olleen täällä, ainakin vielä viime syksynä. Yksipuolista ihastumista... Pakko itkeä itkut pois ja koittaa unohtaa. Vaikeaa on. Olen ihan rikki.
Kuules setä joka ojennat minua, mulla on tunteeni ja jos tämä on terapeuttista niin anna mun olla.
Syö paskaas
Vaihdoitko prinsessasta kuningattareen?
En ole vaihtanut. Edelleen samasta ihastuksesta kyse. Halusin vaan kutsua häntä kuningattareksi tällä kertaa. En tiedä kumpi hän tykkäisi olla, vai olisiko se neito parempi?
Sori, aattelin, että vaihtari tyttärestä äitiin... Ehkä neito, prinsessa kuulostaa ehkä jotenkin vähän junnulta.
No on taas mielikuvat siellä...
No mieti ny.
Sano etunimi.. vai onko tää sun oma bing bong peli ärsyttää täällä ihmisiä? En lue enää sun juttuja
Olen hänen etunimen täällä joskus maininnut, ja sen mainitsi joku kommentoijakin minulle aikaisemmin palstalla. Joku joka tiesi minun asioista täällä. Ei ole mikään tarkoitus ollut ärsyttää ketään, kun tilitin omia tuntojani. Netta oli se nimi.
Menen yöpuulle haaveilemaan ja näkemään unta ihanasta... Haaveita minulta ei voi kukaan viedä. Hyvää yötä.
In your dreams for now and for ever. 😴😪
Halua että olisit vain unelmissani. Haluaisin sinut elämääni.
Kaduttaa joka ikinen lässytys täällä nyt. Turhaa kaikki.
Keskity siihen vatun perheeseesi.
Mulla 2010 vuonna eronneella ei ole mitään vatun perhettä! Meneekö jakeluun?
Täältä poistui kysymys jonka ehdin nähdä. Prinsessan nimi alkaa n. 5 kirjainta.
Netta, juu. Nuori sorja sirkeä rinsessa.
Sain justiin tietää että hänellä on poikakaveri. Se on varma tieto. Eli se siitä prinsessasta... En varattuja häiritse. Olisi ollut hyvä tietää se jo alusta saakka... ☹️
Tämä on sitten tarinan loppu.
Noh. Leuka rintaan ja kohti uusia pettymyksiä!
Semmoista paskaa tämä mun elämä on.
Niin se tahtoo kaikilla meillä tänne eksyneillä olla.
Pahinta on se, että ehdin pitkään luulla jotain muuta. 💔
No mut nyt on pöytä puhdas niin voit lääkitä särkyneen sydämesi muhevalla laastarilla. 👍
Vai jatkatko pettymyksessä piehtarointia....
Mistä minä tiedän mitä tulee. Minun elämä on vaan työtä ja treeniä. Voi mennä kauan että pääsen tästä yli. En tiedä ihastunko enää koskaan.
Oivoi. Voivoivoivoivoivoivovoiiiiiii. 😱
Uusi ym. tulee kun annat luvan. Tai olisko vanhoissa ihastuksissa sitä jotain?
Missä vanhoissa?? Ne on varmaan kaikki varattuja nekin. 😑
No en minä tiedä sun ihastuksias. Koita nyt tsempata. 🙄
Ei jaksa...
On se helppo peukkua vaan heilutella, kun ei ole itse samassa tilanteessa ja tunteessa. Helvetin ärsyttävää itseasiassa.
Hyvää loppuelämää.
Kivaa tiistaita jo etukäteen
Mitä kivaa siinä on?
Ei ole mitään virkaa tällä minulle enää. On se toisaalta hyvä että tiedän varmasti nyt miten asia on. Vtuttaa ihastua turhaan ja elellä haaveissa. Ei kiinnosta edes elää enää.
Hei haloo, se on yks muija, maailmassa on miljardeja.
Hei haloo. Olin ihastunut häneen, enemmän kuin kehenkään muuhun ikinä elämässäni. Hei haloo. Sitä kesti vuoden ajan. Ei ollut sekuntiakaan päivässä etten miettinyt häntä! Ja miksi vituttäpdsf dgfsrghfghnjdghfjgfhdfghjdgfyj5e6uighmbcvhjgfhmt uyhjbnhlådraesrjaeäflidsmdfvkjdzöifkjv oönldxri fkpovödfkjsdogs doökoöer9gfkjpoösdlgkjoödpfl gcp9få vmoökdpfgkäposdgk oöispökjso9idrtgäpoldfs rgeghrkewxdfbvfdtgh
en halua miettiä enää mitään. en yhtään. Häntä kaikkein vähiten!!!!!!!!!!!!
Maailmassa on miljardeja, ja minulle on tarjolla kaikki paskimmat. Joo semmosta oli minun elämä täällä... Uskomatonta vedättämistä oli syksyllä. Onneks olkoon. Ainakin opin olemaan uskomatta yhtään mihinkään, netin maailmassa. Täällä on kaikki pelkkää valhetta. Tyyliin ihan vitun kaikki.
Jos jossain landella asustat, niin ethän sä mitään oikeeta tarjontaa ole nähnykään, lähe ihmisten ilmoille.
En yksin osaa enkä jaksa lähteä. Ei ole kavereita keiden kanssa mennä. Sellasta se on tässä iässä. Yksin haahuilemaan kylille? Veikkaan että siellä sais olla yksin kuitenkin koko ajan.
Lähet vaik kersojen kans reissuun, ihan vaik stadiin tai jotain.
Minun kersat ovat jo aikuisia.
So? Ei niiden kans muuten voiskaan lähtee esimerkiks stadin kuppiloita läpikäymään, sieltä niitä neitoja löytyy pilvin pimein.
Ajattelin päästä tästä yhdestä yli ensin. En usko että enää ihastun kehenkään sillä tavalla. Eipä siitä mitään hyötyä toisaalta olekaan.
Mietippä palstaprinssi olet ainakin saanut pakit. Joten helpompi tehdä surutyö. Minä sain hiljaisuuden, kyllä miehet on vaikeita.
Miten niin ei ole hyötyä, menet näyttää sen komeen nassus tonne, missä naisista on tutkitusti ylitarjontaa, niin saat karistella niitä kimpustas.
Ei se ihan niin mennyt. Syksyllä sain vaan kuulla että hän on liian nuori, kun esitin hänelle tuntemuksistani, vaikka myönnän ettei se ihan hyvä ollut töksäyttää työpaikalla.
Sen jälkeen töistä siirrettiin pois. En saanu pyytää anteeksi tältä neidolta asiaa. Vaan piti pyydellä anteeksi kaikilta muilta. Jos olisi neiti vaan ilmoittanut että hän on varattu, niin se olisi ollut sillä selvä heti. Olisin jatkanut työtäni normaalisti seuraavanakin päivänä. Ei vaan, siitä piti järjestää sellanen show, niin kuin olisin ollut tehnyt jotain oikeasti pahaa. Ainoa mitä tein, kerroin hänelle olleeni häneen ihastunut.
Eikä kelvannut jutustelu viestein myöhemminkään, kun laittoi estot päälle. Jätkäkaveri tuli naputtamaan että jätä neiti rauhaan, ei halua sinun kanssa puhua mistään. Piti taas esittää anteeksi pyynnöt ihan eri ihmiselle. Täällä palstalla kuitenkin huhuiltiin ja annettiin ymmärtää että kiinnostaa, kunnes muuttui ääni kellossa täälläkin. Alkoi kaikenlainen piruilu. Olihan kyllä melkoista. Kiitos vaan.
Et ole tainnut nähdä minua, kun komeaksi luulet.
Paha sanoa, mut se on ihan siitä katsojasta kiinni, pitääkö se toista komeana/kauniina, ite et sitä toisen silmin näe.
Palstalla randomisti muita kopioiden on parempi viettää aikaa.
Taisit jossain kohtaa mainita että kaikki sinun työpaikallasi ymmärsivät... tässä kuitenkin sanot että siirrettiin muualle.
Monen hahmon pyörittäminen menee duunista. Työtön alkkishan tuo on, varmaan eläkkeellä jo koska pääkoppa sen verran tahmeeta tavaraa
Monen hahmon tosiaan 😂 ja pääkoppa taitaa olla sulanut jo 😂
Aika onneton on kyllä hahmoissaan kun on joutunut kopioimaan muilta. Sen verran sulanut ettei mielikuvitus enää keksi mitään omaperäistä?
Ainakin se piti paikkaansa, että kukaan ei kaipaa. Joskus tuntuu helvetin pahalta olla oikeassa.