miehelle, mulle ja mun lapsille, mutten tajunnu et mieskin olisi halunnu omat penskat mukaan, minä en niitä haluasisi. Omasta meilestä tein oikein, kun en ottanut niitä lapsia mukaan, se pilaisi koko loman, ja ei kukaan halua katsella nuivia naamoja. mä en vaan tule toimeen niiden kanssa, ja tein palveluksen ettei kummankaan osapuolen tarvi katella toisiaan.
Nyt mies ei lähde vaan lähtee omien lellilasten kanssa muualle, ihan idioottimaista suuttua moisesta. Ei hänkään varmaan halua aina samaa kuin mä, ja mun lapset sentään on hyvin toimeentulevia ja iloisia, niiden kanssa on kiva reissata.
Mut me lähtään, saa mies jäädä rannalle ruikuttaa, ei tulla pariin viikkooon tänne.
Toivottavasti on kiva loma, emillä on ainakin upee. kallis oma jonka tosin mies maksoi jo etukäteen, hyvä niin, riittää rahat shoppailuun. En varmana maksa takasin. Itepphän sanoi ettei lähde, oma vika.
Muutenkin hänen lapset on omituisia, eivät edes halua olla äitipuolen kanssa ystäviä vaikka kuin yritän , mutta ei sitä koko elämää jaksa suostutella, jos asenteessa ja meilessä on vikaa.
Tilasin lomamatkan
4
145
Vastaukset
- Anonyymi
Kohta olet historiaa. Mies huomaa millainen hyödyn kerää olet.
- Anonyymi
Heh , trollihan tuo, mutta kun tulet takas niin avaimet ei sovi lukkoihin , lukot vaihdettu, ja sun ja kakarasi romut pihalla , sulla alkaa sitte asunnon hankinta, hah, hah.
- Anonyymi
Jos nyt eroaisti.Kun et suvaitse miehesi lapsia edelisestä suhteestasi.Tiesit lapset on olemassa.Muista lapset eivät eroa vaan vanhemmat!Miksi et tilanut matkaa vain itsellesi ja omille lapsilesi.Mitä sinä miestä tarvitaan mukana.Olisi sanut latu aikaa edelisen suhten lasten kanssa KUN SINÄ OLISIT SITÄ POIS YHTEISEN LAPSENNEKANSSA!Taidat elää miehen kukkarolla,miehn asunossa ja et pärjää yksin lapsesi kanssa.
- Anonyymi
Nyt tuo yksinäinen katkera trolli haaveilee lomamatkoista, mutta ei pääse minnekään , kun ei ole sitä rahoittajaa, ja kelan tuilla ei matkusteta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841626Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2691541Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2701276Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1691252- 56867
- 66844
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em64837Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40821- 40817
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44781