Putinin hinnat??

Mikä hallituksen kusetusyritys. Ei Putini ole määrännyt ostokieltoa Suomelle mistään. Marini huutanut koko kevään ostoboikottia Venäjän öljyllä ja kasulle. Kaasu ja öljy pitää ostaa sika hintaan Usasta ja muualta.. Päälle Suomen sikaveritus sähkölle ja bensalle!
27289
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Hyvin syönyt Saarikko kehtaa puhua Putinin hinnoista! Syy löytyy nyky hallituksesta!

Äänestä

Mitätön aloitus johon ei kannata noteerata.

1Äänestä
  • Oletko viersaatademuretku ja paniikissa totuuden edessä?

    1Äänestä

  • Noteerasit kuitenkin.

    Äänestä

  • Sinä olet mitätön.

    Äänestä

  • Miksi sitten noteeraat?

    Äänestä

  • Kannattaa noteerata ja kertoa vaajalle, että voi odottaa kyyditystä itärajalle, tanan punikki ja idiootti.

    Äänestä

Tässä nyt maksetaan Putinin hintoja, kun ollaan niin länttä, että ihan pöyristyttää, vaikka tässä rajalla keikutaan. Voisihan niitä sanoa vaikka natohinnoiksikin,
sikäli surkea nimitys, että ei viikossa mentykään natoon vaikka hallitusnaikkosen niin uhoili. saavathan he nyt matkustella natomaissa ja käydä syömässä natopöydissä.
Kansaa vain pelotellaan ruuanloppumisella ja ainakin kallistumisella.

Äänestä

Natokiman hinta,kuten Ukrainan sotakin! Suomalainen kyllä maksaa,kehu Marinikin?

Äänestä
  • Oletko sitä mieltä, että Puten sota on oikeutettu ja että ei ole riskiä että Putte tulee myös tänne riehumaan?

    Äänestä

Jos ymmärrys ei riitä...se ei riitä. Typerys !!

Äänestä
  • Tarkoitatko Marinia, vai itseäsi?

    Äänestä

Eun ostoryntäys tekee taas kannattavaksi saastuttavan Usan liuskeöljyn valmistuksen!

Äänestä
  • Jos kolmekymmentä vuotta sitten joku ehdotti liuskeöljyn hyödyntämistä, sai osakseen sääliviä katseita. Samaten hiekansekainenöljy. Molempia touhutaan kolmessa vuorossa:)

    Äänestä

Poikkeusajat antoi mahdollisuuden käyttää turvetta toistaiseksi.

Äänestä

Vaikka viherloikka tuli taaksepäin,uhotaan maaliman pelastuvan?

Äänestä

Esim. bensan hinnan kimpussa hallitus on ollut jo ennen Ukrainan sotaa. Määrätietoista köyhien kiusaamista ja muidenkin.

Äänestä
  • Samoin edelliset ja sitä edelliset, aina oppositio jaksanut muistuttaa, silloinkin kun persut oli hallituksessa mielellään korotti

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Samoin edelliset ja sitä edelliset, aina oppositio jaksanut muistuttaa, silloinkin kun persut oli hallituksessa mielellään korotti

    Miksi nykyinen voi sillä perusteella korottaa?? Eikö olisi pitänyt laskea.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Samoin edelliset ja sitä edelliset, aina oppositio jaksanut muistuttaa, silloinkin kun persut oli hallituksessa mielellään korotti

    Säälittävintä vedota edellisiin hallituksiin,jos on itse vallassa,siitä vaan asiat kuntoon.

    Äänestä

  • Älä ole köyhä, yritä voit pärjätä paremmin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Säälittävintä vedota edellisiin hallituksiin,jos on itse vallassa,siitä vaan asiat kuntoon.

    Jos edellinen hallitus on tehnyt tietyn linjan, niin ei sitä voi joka vaalien jälkeen muuttaa päinvastaiseksi. Kuitenkin todelliset syyt on ihan muualta tulleet, et huomannut sotaa?

    Äänestä

Putininystävät eli persut puolustaa Putinia.

Äänestä

Mieluummin minä maksan korkeampia hintoja, kuin käytän hirviödiktaattorin myymiä tuotteita joiden maksu menee suoraan hirviön sotakassaan. Vaan niinhän se on, että rahan ahneudessaan/nuukuudessaan ihmiset eivät ajattele muuta kuin omaa napaansa,

Äänestä
  • Siitä vaan,jos rahaa on.

    Äänestä

Olihan tyhmä ja ajattelematon avaus.
Sun kannattasi muuttaa Venäjällä halvan bensan ja kaasun maahan ja nsuttia vapaudesta, ihmisarvosta ja sananvapaudesta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mikä hallituksen kusetusyritys. Ei Putini ole määrännyt ostokieltoa Suomelle mistään. Marini huutanut koko kevään ostoboikottia Venäjän öljyllä ja kasulle. Kaasu ja öljy pitää ostaa sika hintaan Usasta ja muualta.. Päälle Suomen sikaveritus sähkölle ja bensalle!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu